Babish Home’nin hedefi büyük Dünya markası oluşturmak

Isparta Değişim ve Gelişim Platformu (IDGEP) Üyesi-Babish Home Bebek Mobilyaları A.Ş.  Yönetim kurulu başkanı Avukat Ünal Turan, Babish Home markasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Mobilya sektöründe bebek-çocuk ve genç tarafının büyüdüğünü görüp, Türkiye ve hatta yurt dışındaki ihtiyacı karşılamayı hedefiyle  yola çıkan başarılı girişimci Ünal Turan, avukatlığı bıraktı babasının 40 yıllık mesleğinde önemli bir girişime imza attı. Amacı, çocuk mobilyasında Dünya  markası oluşturmak: Babish Home…

HEDEF BÜYÜK, DAHA FAZLA İSTİHDAM DAHA FAZLA ÜRETİM, DAHA FAZLA İHRACAAT

İstanbul Beykent Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra staj dahil 2 yıl avukatlık yapan Ispartalı Ünal Turan, babasının 40 yıllık mesleğinde Türkiye markası oluşturmak için Isparta’da önemli bir girişime imza attı. Mobilya sektöründe büyüyen çocuk tarafındaki ihtiyaç doğrultusunda önce internet üzerinden satış yapan Ünal Turan, şimdi Sav bölgesinde fabrika kurdu, IYAŞ Bulvar AVM’de de markasını büyütüyor. Çocuk mobilyasında Türkiye markası olma yolunda önemli adımlar atan Ünal Turan, ürünlerini Babish Home ismi altında üretip, pazarlıyor.

ÇOK ÖZEL TEKNOLOJİK PROJELERE İMZA ATAN BABİSH HOME, FARKINI ORTAYA KOYUYOR

Mobilya sektöründe yenilikçi bir marka çıkarmak ve çıtayı yükseltmek amacıyla avukatlığı bırakan Ünal Turan, markasını Babish Home olarak belirledi. Isparta Antalya yolu üzerinde  2500 m2 kapalı alan 5.000 m2 açık alan üzerinde çocuk ve genç odası başta olmak üzere her türlü mobilya ürününün üretilebildiği bir tesis kurdu. 5 bin m2 de açık alana sahip Babish Home üretim tesislerinde her türlü makine ve teçhizat bulunuyor. Babish Home markalı bebek, çocuk ve genç odaları üretiminin yanı sıra aksesuar, ahşap oyun gurupları ile mutfak, yatak odası, tv ünitesi ve gardalop ürünleri de üretilecek.

Ünal Turan’ın Babish Home markasını Türkiye markası yapma hedefi doğrultusundaki girişimleri fabrika ile sınırlı değil. İnternet sitesi üzerinden e-ticarete devam eden başarılı girişimci Turan, IYAŞ Bulvar AVM’de de showroom açtı. Babish Home satış mağazası da IYAŞ Bulvar AVM’de hizmette bulunuyor.

Babish Home Kurucusu Ünal Turan, sözlerine kısa özgeçmişini anlatarak başladı. Avukat olmasına rağmen farklı bir sektöre giriş yapan Turan, “1996 Yalvaç doğumluyum. Aslında avukatım ama avukatlık yapmıyorum, ticaretle uğraşıyorum. Hukuk bitirdim ama Hukuku avukat, hâkim, savcı olmak için okumadım. Ticaret ile uğraşırken bilinç bir tacir olabilmek için okudum, bunun da faydasını fazlasıyla görüyorum. Küçüklüğümden buyana ticaretin içerisindeyim ve bundan yana avukatlık yapmayı hiç düşünmedim. Ailem de ticaret yaptığı için ailemle birlikte kendi şirketimizde çalışıyorum. Bizim normalde yerimiz Yalvaçtaydı, orada da var yerimiz. Isparta’da ki bu yerimizi 2. yerimiz olarak açtık. Yaklaşık 1,5 sene önce kadar Pandeminin çıkmasıyla beraber, o zamana kadar avukatlık yapıyordum, pandemiyi fırsat bilip internet üzerinden mobilya satışına başladık

“PROFESYONELCE HİZMET VE DESTEK VERİYORUZ”

                İnternet üzerinde  81 ile  satışların yapıldığını ve 22 ilde kurulum hizmeti verdiklerini  dile getiren başarılı girişimci Turan, “Pandeminin çıkmasıyla beraber internet satışları fırlayınca bunu fırsat bildim. İnternet üzerinden mobilya satmaya başladım. İlk önce sosyal medya hesabı açtık daha sonra kampanya yaptık ve kampanya neticesinde 4 saatte kampanya durdurduk. Çünkü elimizde ki bütün stokumuzu eritmiştik, yoğun ilgi gördük. Trendyol, hepsiburada hesaplarımız da açılmıştı. Bir alan seçmemiz lazım, 3-4 farklı odak noktamız vardı ofis mobilyaları, çocuk mobilyaları vardı. En son çocuk mobilyası tercih ettik ve Babish Home diye çocuk markası oluşturduk. Babish Home, Isparta’nın markası ve patentli. Burada 20’ye yakın çalışanımız bulunuyor. Bunların arasında beyaz yakalı dediğimiz  iç mimarlar, sosyal medya sorumluları gibi çalışanlarımız var. Bu anlamda olabildiğinde profesyonelce hizmet ve destek veriyoruz. 22 ilde kurulum hizmeti veriyoruz. Bursa bizim için orta noktamız. Burada her ay yaptığımız üretim, aldığımız siparişleri Bursa’da ki depomuza gönderiyoruz daha sonra o bölgede düzenli çalışan ekibimiz var. Orada araçlarımız var, onlar diyelim 5 takım alıyor İstanbul’a geçiyor. Bu şekilde bir planlamayla 22 ilde kurulum hizmeti veriyoruz. 81 ile de kargoyla hizmet sağlıyoruz. Bugün itibariyle sosyal medya hesaplarımız çok etkileşimi yüksek sayfalar. Trendyol, hepsiburada gibi yerlerde de varız. Aylık olarak 2 milyon etkileşim alıyoruz

GURURLANDIRAN PROJELER

Radyasyon geçirmeyen beşik, aplikasyon programları başta olmak üzere bir çok projeye imza attıklarını söyleyen Babish Home Kurucusu Ünal Turan, “Radyasyon geçirmeyen beşik yaptık, çocuk ağladığında sallanmaya başlayan beşik yaptık. Aplikasyon programı yazdırıyoruz. Anne mutfakta yemek yaparken telefonu kenara koyup, telefondan çocuğunu izleyebiliyor. Çocuk ağladığında telsiz taşımaya son verelim dedik, telefondan ağladığını duyabiliyor. Isı önemi çocuklar için çok önemli, bunu düzenli olarak takip edebiliyor. Çocuk her güldüğünde yerleştirdiğimiz kamera çocuğun fotoğrafını çekiyor, akşam anne babaya video paylaşıyor. Hatıra olarak saklayabilmek için bir kolaj hazırlıyor. Bu tür çalışmalar önceden Dünya’da yoktu. Telsizler falan var ama bu kadar orjinal fikirin bir arada olan başka bir ürün yok” dedi.

“TÜRKİYE’DE ÜRÜN GÖNDERMEDİĞİMİZ YER KALMADI”

 Babish Home'u bir dünya markası yapabilme hedefiyle çalıştıklarını söyleyen Turan, “Bunun bana göre çok uzağındayız ama durmadan ve yılmadan bu hedef doğrultusunda çalışacağız

Türkiye’de ürün göndermediğimiz yer kalmadı. Türkiye'nin 81 iline göndermekle beraber 450’den fazla ilçesine de ürün gönderdik. Bu söylediğim rakam benim 3 ay öncesinde baktığım rakam, şu an baksak belki 81 il ve  600’ den fazla ilçeye ürün göndermişizdir. Bu anlamda iş yönünde bir sıkıntımız yok, üretim yönünde bir sorunumuz var. Çalışacak adam arıyoruz, çalışacak adam bulamıyoruz. Bugün 20 küsur çalışanımız var, bugün 60 çalışan gelse işe başlıyorum dese her an gelin başlayın derim. Ama maalesef bu noktada sıkıntı yaşıyoruz. Maalesef usta yetişmiyor. Teknik liselere maalesef eski önem verilmemektedir. Alttan usta yetişmiyor. Bugün baktığımızda her yer avukat, mimar, mühendis kaynıyor ama bir mobilya ustası bir kaportacı bir berber bulunamıyor. Böyle giderse bundan 5 sene sonra doktorluk avukatlık gibi prestijli mesleklerin yerini ustalık gerektiren meslekler alacaktır çünkü arz talep gereği bu tür meslek erbapları yetişmediği için her geçen gün daha da değerlenmektedirler” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER