Başkanların borç tartışması devam ediyor

Önceki dönemden kalan borçları binasına pankartla asan Senirkent Belediye Başkanı Hüseyin Baykal’a eski başkan Kadir Heybeli, “2019 yılında nasıl bir...

Önceki dönemden kalan borçları binasına pankartla asan Senirkent Belediye Başkanı Hüseyin Baykal’a eski başkan Kadir Heybeli, “2019 yılında nasıl bir belediye aldık, 2024 yılında nasıl bir belediye devrettik biz de açıklayacağız” demişti.

Kadir Heybeli sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi:

İşte o açıklama:

“Kıymetli Hemşerilerim biz bugüne kadar hiç geçmişe dönmedik. Ama bakıyorum ki hala çamur siyaseti iftira ve yalan haber kol geziyor. Ben bu açıklamayı sayın başkan Belediye binasına o pankarttı astıktan sonra açıklama gereği duydum.

Bizim buralarda bir söz vardır; 'Oynamasını bilmeyen Gelin eteğin dar yerim kısa dermiş' Lütfen bu yazacaklarımı sonuna kadar okumanızı istirham ediyorum.

1:DEĞİRMEN DERESİ ARSALARINI SATTI DEDİNİZ;Doğrudur sattık oraya su kuyusu açtık,su getirdik,su deposu yaptık, bütün arsaların başına su şebekesi,elektrik getirdik. Yol yaptık halkımızın hizmetine sunduk; Peki siz oradan sattığınız arsaların parasıyla ne yaptınız?

2:KIBRIS MAHALLESİNDE DÜKKANLARI SATTI DEDİNİZ;Doğrudur sattık hem esnafımızın buradan gitmesini engelledik hem sattığımız parayla itfaiye garajı,Pancar kooperatif binası,peynir pazarı,konferans salonu,Halk bankası binası,Doğalgaz sahası vs gibi yerlere harcadık car cur etmedik yemedik içmedik bu saydığımız yerlerin eski halini halkımızın gözden geçirmesini istirham ediyorum.

3:TAŞMESCİT MAHALLESİNDE ÜÇ ADET ARSA SATTI DEDİNİZ;Yalan söylüyorsunuz,1 Adet arsa satıldı yanında 2 tane küçük parça birleştirildi toplamda 561m2 arsa Antalya'da duran bir hem şehrimize ihale yoluyla satıldı oraya örnek villa tipi ev yapacağını söyledi parasını da belediye giderlerine harcadık.Ama siz ne yaptınız Hem şehrimiz Başkal'a oradaki 2 adet arsayı ne karşılığında verdiniz.

4:CUMHURİYET MAHALLESİNDE 2 KATLI EV SATTI DEDİNİZ;Orta cami Karşısında içersi sel felaketinde çamurla dolu olan ev satılıp parası huzur evine aktarılmak üzere hibe edildi ve ev 60 bin tl ye satılıp parası huzur evi hesabına aktarıldı.

5:HAMİDİYE VE SÜLEYMAN DEMİREL MAHALLESİNDE ARSALAR SATILDI DEDİNİZ, Doğrudur 18 uygulamasından kalan parça arsalar 30,50,70,100 m2 gibi parçalar kendi arsalarına yanaşan vatandaşlarımıza ihale yoluyla satılarak  parası belediye giderlerinde harcanmıştır.

6:16 HAZİRAN MAHALLESİNDE 3 ADET ARSA SATTI DEDİNİZ;Doğrudur 1450 m2 3 adet arsa ihale yoluyla satılmıştır.Karar meclisten oy birliğiyle alınmıştır.Buna karşılık Turgutlar mahallesinden 1800 m2 arsa satın alınmıştır.Sattığımız arsalar park alanından çıkarılmış yan tarafında 3000m2 civarında park alanı mevcuttur.Sayın Başkan meydanlarda bağırıyordun gelir gelmez bu arsaları geri alacağız diye alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

7:BELEDİYE AİT 2 ADET TAKSİ DURAĞINI SATTI DEDİNİZ;Doğrudur siz 13 adet taksi durağını sattınız da parasını nereye harcadınız.

8:BELEDİYE YE AİT MEYVE SEÇME MAKİNESİNİ SATTI DEDİNİZ;Siz ilk önce ALLAH Rızası için Belediye ye ait mallara sahip çıkmasını bir öğrenin,Senpaş binasının 2 kapısı yoktu virana  bir şekildeydi  makinenin motorları bilgisayarları bantları ve malzemeleri kayıptı.4 tane iskelet demiri kalmış onu da ihale yoluyla sattık,Ne yapacaktık hurda malzemeyi Senpaş binasının kapılarını yaptırdık,yanına ilave kapalı alan yaptırdık beton attık saçlarını değiştirdik içine de borçsuz (350) üç yüz elli ton kömür teslim ettik,Biz sizin art niyetli olmadığımız için bunları çekip yayınlamadık.

9:BELEDİYE YE AİT 9 ADET HURDA ARACI SATTI DEDİNİZ,Doğrudur bu araçlara çekme belgesi alıp ihale yoluyla sattık.Bu araçların yerine 19 adet araç kamyon ,iş makinesi traktör vs belediyemize kazandırdık.Biz bunları pandemi ye rağmen depreme rağmen başardık.Ya siz Belediyemize ne kazandırdınız.Sattığım 9 hurda araç yarım iş makinesi yaparmı? Sizin gibi makam aracını pert e çıkarıp koymadık.

10:Sayın Başkan bunlarla bir yere varamazsın kılavuzun kim bilmiyorum ama seni yanlış yönlendiriyorlar.Senin soracağın her sorunun bizde cevabı var.Sen bunları bırak icraatlara başla hiç olmazsa sanayi çay ocağını açta bir kurdele keselim;Bizim yaptıklarımızı icraat diye yayınlama.Yeni yüzüyle santralı açtık diyorsun bizim bıraktığımızın üstüne bir çay bardağımı aldınız;Benzinlikteki market gece 02.00 ye kadar açık diyorsunuz kışın 24.00 yazın 01.00'e kadar zaten açıktı.Yoksa yeni bir market mi açtınız da bizim mi haberimiz yok.? Asfalt çalışmamız başladı diyorsunuz bizim söktüğümüz asfaltı yola serip bu halk la dalgamı geçiyorsunuz?.Aklıma gelmişken söyleyeyim Uşak tan getirdiğin asfalt makinesi ne zaman faaliyete geçiyor yollara asfalt dökmeye ne zaman başlıyorsunuz vatandaş sabırsızlıkla bekliyor.


NASIL  BİR BELEDİYE DEVİR ALDIK

Kısaca Bahsedeyim;

a)Araçlarına 4 Yıldır sigorta yaptıramayan bir belediye

b)Araçlarının altına bir lastik tekerlek alamayan belediye

c)Tuvaleti çalışmayan köylerde bile böle olmayan  harabe bir benzin istasyonu

d)Yıkılmaya yüz tutmuş bir peynir pazarı ve konferans salonu

e)İçersinde kedi köpek cesetleri bulunan mezberelik bir itfaiye garajı

f)Bina içerisinde tavuk horoz beslenen santral mesireliği

g)Servet GÜRSEL'İN Antalya'daki evini satıp müze yapacağız diye belediye ye hibe edilen parayla temeli atılan bir huzur evi

h)İşlevini kaybetmiş  kum çakıl eleği

ı)Adıyla eğlenilen hiç bir hizmet yapılmayan  (değirmenderesi) hayvancılık bölgesi

i)Her gün tamirden çıkmayan çalışmayan iş makineleri

j)Bayramcığa defnedilecek cenazenin oraya çıkması için vatandaş tarafından ittirilen bir cenaze aracı gibi gibi...

k)2019 yılında belediye yi teslim aldığımızda 3.700.000 (üç milyon yedizyüz bin tl) o günkü 1 Kişinin aylık sgk pirimi 284 tl (iki yüz seksen dört tl) idi belediyenin pirim borcunun kaç yıl olduğunu siz hesap edin

L) 1.500.000 (Bir buçuk milyon tl) civarında maliye borcu vardı O günkü asgari ücret 2800tl (iki bin sekiz yüz tl) civarındaydı hesabını siz yapın

m)Borçlu 24 ton mazot bıraktılar.Biz beş yıl boyunca veresiye mazot almadık(yok satmadık) ama maalesef yine veresiye mazot almaya başladılar.

n)Bize belediyenin kasasında 410.000 (dört yüz on bin tl ) bıraktılar.Ama nisan ayı işçi ve memur maaşlarını biz ödedik.

o)560 .000 (beş yüz atmış bin tl ) esnaf borcu bıraktılar.Asgari ücret 2800 tl (iki bin sekiz yüz tl) idi hesabını siz halkımıza bıraktık.

ö)15 civarında personel emekli oldu ikramiyeleri bizim tarafımızdan ödendi.Tahmini bugün 10.000.000(on milyon)tutarında daha yazılacak çok şey var bunları zaman içersinde sizlere aktaracağız.

NASIL BİR BELEDİYE DEVRETTİK

Kıymetli Hemşerilerim bunların bazılarından bahsetmek istiyorum;

1:Pırıl pırıl Senirkent'e yakışan marketiyle yıkamasıyla bir akaryakıt istasyonu

2: Isparta İlçelerinde hiç olmayan bir itfaiye garajı

3:Yağ yoğurt pazarı konferans salonu yemekhanesi ve altta 2 adet marketiyle modern bir tesis

4:Yenilenmiş sebze pazarı ve Yeni yapılan 3 adet dükkan

5:Elektrik ve suyu hazır Değirmenderesi hayvancılık bölgesi

6:İçinde Açık ve Kapalı düğün salonu,halı sahası,oyun parkı ,lokanta,kafeterya,çay bahçesi,festival alanı ile modern bir santral mesireliği(Millet Bahçesi) Sayın Başkan sen buradaki düğün salonunu beğenmiyordun iş hanındaki düğün salonuna asansör kuracaktın ne zaman başlıyorsun?

7: 18 km sıcak asfalt ve 100.000 m2 civarında döşenmiş parke taşı

8:19 adet araç ve iş makinesi

9:Çakıl ocağına saatte 80 ton taş öğütebilen modern sulu taş kırma makinesi,trafo merkezi ve kantar.(Dikkatinizi çekerim sizin iddia ettiğiniz borç üzerine  bir o kadar da katsanız bu tesisi anca kurarsınız lütfen sizi edepli olmaya davet ediyorum bunlara emek harcandı bunlar kendiliğinden olmadı)

10:37 km si 2023 yılında tamamlanmış doğalgaz hattı 22 mart 2024 de ihalesi yapılan 3km si seçimden önce döşenen 10 km de döşenecek olan doğalgaz hattı.

11:9.600.000 tl(Dokuz milyon altı yüz bin tl) bakanlıkça Belediye ye bizim tarafımızdan tahsis ettirilen harcadığınız para

12:2.000.000 (iki milyon) civarında parası ödenmiş kömür.

13:29 ton parası ödenmiş mazot ve benzin

14:Deposunda 5 yıl yetecek kadar araçları için tekerlek olan bir belediye

15:Festivallerde köylerden sandalye masa toplayan bir belediyeden;deposunda 1700 adet sandalye 200 masa olan bir belediye teslim ettik.

16:Nisan ayı maaşları bizim tarafımızdan gününde ödenmiş bir belediye bıraktık.

17:Senirkent in 2 tane vekili varken elimizden giden halk bankasını yeniden açan bir belediye

18:PEKİ Sen NE Yaptın Sayın Başkan? bize sattı attı borçlandı dedin daha ilk mecliste iller bankasından borçlanma kararı aldın,parkın altındaki ve karşısındaki dükkanları satma yoluna gidiyorsun.Gelir gelmez 30 tane işçiyi işten çıkardın.Çok mu ihtiyacın vardı da oğlunu işe aldın,işçilerin maaşlarından üçer bin lira paralarını kestin,hani ayırmadan ayrıştırmadan yönetecektin çıkardığın işçilerin yerine yenilerini almaya başladın.Sayın Başkan burası ağlama duvarı değil icraa makamı çözüm üreteceksin.Biz beş yılda aklınızın alamayacağı icraatları yaptık ama hiç bir zaman yakınmadık.

19:Sizin geçmiş sigorta borcunuzu 2023 yılı haziran ayında yapılandırmada peşin olarak kapattık.Bu sizin sigorta borcu diye yazdığınız 2023 temmuz ayından itibaren olan toplam borçtur.Diğeri de eski yapılandırma Borcudur.

31.03.2024 TARİHİ İTİBARİ İLE BORÇLARIMIZ

SGK BORCU       :4.700.000 TL

VERGİ BORCU  :4.500.000 TL

İLLER BANKASI BORCU:2.904.415 TL(Asfalt atılırken kullanıldı)

ZİRAAT BANKASI :1.993.261 TL

İŞLETMELERE BORÇ:2.408.356 TL

TOPLAM BORÇ:16.506.021 TL

31 MART 2024 TARİHİ İTİBARİ İLE BIRAKTIKLARIMIZ

BAKANLIK TAHSİSLİ KULLANILMAYA HAZIR PARA :9.600.000 TL

BEDELİ ÖDENMİŞ KÖMÜR  :2.000.000 TL

BEDELİ ÖDENMİŞ MAZOT :1.100.000 TL

TOPLAM  :12.700.000 TL

ÇOK KIYMETLİ HEMŞERİLERİM DAHA YAZAMADIĞIMIZ ÇOK ŞEY VAR ZAMAN İÇERİSİNDE HEM SOSYAL MEDYADAN HEMDE KANAL 32 TV EKRANLARIN DAN SİZLERİ BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİM.BELEDİYENİN YAPACAĞI HER YARARLI İŞİN YANINDA ZARARLI İŞİNDE KARŞISINDA OLCAĞIMIZIN BİLİNMESİNİ İSTİRHAM EDİYORUZ.BİZİM ÜZERİMİZE NE DÜŞERSE YAPMAYA HAZIRIZ SAYGILARIMIZLA.

15 May 2024 - 11:41 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son 32 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son 32 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son 32 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son 32 değil haberi geçen ajanstır.