“Büyük Onur”, Büyük Sınav, Büyük Hikâye

1886 yılından1896 yılına kadar Isparta’nın başarılı ilk Belediye Başkanlarından Hacı Ethemoğlu Hacı Ali Ağa idi.                                     ...

Büyütmek için resme tıklayın

1886 yılından1896 yılına kadar Isparta’nın başarılı ilk Belediye Başkanlarından Hacı Ethemoğlu Hacı Ali Ağa idi.                                                                                                    Isparta belediyecilik tarihinde halkın başkanı olan başarılı ikinci başkan: H. Fuat Uyar (1968-1977)’ dı.

Yine yakın tarihimizde Isparta halkını belediyecilikte cesaret ve ciddiyeti Belediyecilik Mesleğine sokan, üçüncü başarılı başkan: Mehmet Aybatılı (1994-1999) olur.

Ve günümüzde de dördüncü en başarılı başkan olarak Başkan Başdeğirmen olur. Halkın gönlünü, duasını alarak dev hizmetleri şehrimize kazandırmakta olan başkan Şükrü Başdeğirmen dillere destan bir büyük başkan mertebesine erişir.

Olası felaketlerde  (Allah korusun!) halkın yanı başında durabileceğini ispatlamış Başkan Başdeğirmen’ dir. Şükrü Başkan (2019’dan günümüze) kadar Isparta’ mıza hizmet etmiş, halkın engin sevgisini kazanmış başkanlarımız olarak tarihe geçtiğini söylemeliyim.

                                                            ***

Isparta şehrinin hangi caddesinde veya mahallesinde bulunursanız bulunun. Bir dört yanınıza baktığınızda Başkan Başdeğirmen’ in hizmetlerini görürsünüz. Yalvaç ilçesi dâhil, Körküler, Mısırlı köylerinden Sütçüler’e e, Barla’ dan Koçtepe köyüne, Ali köyüne, Kayı köyünden diğer bölge köylerine kadar Başkan Başdeğirmen’ in büyük hizmetlerini görmeniz mümkündür.

 

AK Parti’nin ikinci defa Belediye Başkanı adayı olarak Cumhurbaşkanı’nca gösterildi. Isparta’mıza hayırlı olsun!                                                                                                         

Beş yıllık birinci başkanlık döneminde Covid19 belasıyla uğraştı tüm dünya. İki yıl salgından dolayı hayat durdu. Türkiye de ve dünya da belediyecilik hizmetleri duraklarken Isparta’ da Başkan Başdeğirmen sayesinde bu duraksamayı yaşamadı. Hizmetler yürüdü.

6 Şubat deprem belası geldi geçen yıl. Güney ve doğu on bir ilimizde 2023 depremi tüm vilayetleri etkilerken Isparta belediyeciliği yine saygıdeğer belediye çalışanları ve Başkanı Başdeğirmen sayesinde deprem krizinden Isparta’mız az etkilenmiştir. Her şeye rağmen beş yıl Isparta belediyecilik hizmetleri mislisiyle başarılı geçmiştir.

                                                             ***

Başkan Başdeğirmen her götürdüğü proje Ankara tarafından kabul gördü, onaylandı. Yeni dönemde nüfus azlığından hafif raylı sistem ise Burdur ilimizle müşterek “700 bin nüfus mecburiyeti” kuralına uyularak; Burdur’ la beraber gerçekleştirilecek yeni dönemde.

Isparta’mıza Başkan Başdeğirmen belediye bütçesini dokunmadan büyük iş başardı. Avrupa, Birleşmiş milletler,  Kalkınma ajanslarından, çeşitli bakanlık destek fonlarından, Milli Piyango idaresinden, Cumhurbaşkanlığı fonlarından karşılıksız miktarlar getirildi.

Yüz yıla hitap edecek tarihi eserler, dini kurumlar, okullar başta olmak üzere saygıdeğer Isparta halkı için kalıcı hizmetler yapıldı. Çaresiz garibanların konut ihtiyaçları yerine getirildi.

Gönül belediyeciliğinin en güzelini gerçekleştiren Başkan Başdeğirmen Isparta çevre insanlarımızın dualarla birlikte takdir topladı. Tüm bu eserler için destek miktarlarının hak ediş ihaleleri Ankara tarafından yapıldı. Böylece bazı artçı insanların “haksız kayırma” dedikoduları yapma şansları kalmadı. Bu konuda dedikodudan yoksun kaldılar!

                                                             ***

              Başkan Başdeğirmen’ in Hizmetlerini Saymakla Bitiremeyiz

Başkan Başdeğirmen’ın hizmetlerini saymakla bitiremeyiz. “İnsanlarımız yapılana değil; yapılacak olana bakar” felsefi görüşünden hareketle: Başkan Başdeğirmen’ in 31Mart 2024 yeni dönemde yapmak istediklerinden projesi hazır olduğudur.

Belediyeye ait kullanım zamanını doldurmuş binaların yerine yeni şehir merkezinde hizmet binası yapımı. Ağaçlandırılmış şehir meydanları oluşturulması düşünülmekte. Belediye kültür sitesi, Atatürk Stadyumunda ve birçok mekânlarda kalıcı değişiklikler olacağını bekliyoruz..  

Esnafımıza yeni ticari dükkânların yine şehir merkezinde yapılması gibi çok değişik sürprizler gelecektir. Yakın zamanda bunlar Başkan Başdeğirmen tarafından açıklanacaktır.

                                                             ***

Şimdi Başkan Başdeğirmen’i dinleyelim:

“Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle “Türkiye Yüzyılı” nda Geleceğin şehri Isparta’mız için bir kez daha belediye başkan adayı gösterilmem dolayısıyla büyük bir onur yaşıyorum.

Bugüne kadar Gönül Belediyeciliği düsturuyla Isparta’mızın gelişimi ve refahı için bir arada çalıştık. Türkiye Yüzyılı hedefi doğrultusunda, Geleceğin Şehri Isparta’mızı daha Yaşanabilir bir il yapmak için çaba sarf ettik.

Siz değerli hemşerilerimizin destek ve güveniyle birçok önemli projeyi hayata geçirirken, 2024-2029 hizmet dönemimizde de birlikte el birliğiyle, sevgi, hoşgörü, dayanışma, çalışma azmi ve yüreğimizle hizmet edebilme inancımızla çalışmaya devam edeceğiz…”  

                                                             ***

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yeni Yüzyıl Belediyeciliği” anlayışına uygun olarak Isparta şehrimizde birçok yeniliklerin kısa zamanda Başkan Başdeğirmen’ ce gerçekleştirilecek. Başkan Başdeğirmen ikinci dönem Gönül “Belediyeciliği” anlayışını sürdürecektir.

                                                              ***

Evlerimizde biliyorsunuz; yatma zamanı gelen çocuklar büyüklerinden bir masal anlatmalarını isterler. Analar kurtlu-kuzulu masal yerine Başkan Başdeğirmen’ in Isparta’mızın iki dönemdir yaşanabilir şehir görüntüsünün hikâyesini anlatacaklar.

Isparta şehrininim yaşanabilir şehir yapma savaşının hikâyesini öğrenen çocuklar, yarınlarımızın güvencesi gençlerimiz için bakın neler söylemiş Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk: ”…yeni nesil tarihlerini, -geçmişte memleket için kimlerin neler yaptıklarını- öğrendikçe, kendilerinde kuvvet bulacaklardır” demiştir.

Şükrü Başdeğirmen belediyeciliğinde kurtlarla kuzuların barışık ve mutlu oldukları bir şehir görüntüsünü yakalamadık mı? İşte insanlarının mutlu olduğunun hikâyesini biricik çocuklarına anlatacaklardır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yüzyıl Belediyeciliği” projesinde şehrimiz Isparta’mızda bundan böyle masallar yerini mutlu insanların mutlu şehir hikâyeleri alacaktır. Bayram AYGÜN 2924-Isparta                                                                                                              

                                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

08 Oca 2024 - 10:21 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son 32 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son 32 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son 32 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son 32 değil haberi geçen ajanstır.