Kadın Varsa Güç, Emek, Fikir Ve Fedakârlık Var

Kadın Varsa Güç, Emek, Fikir Ve Fedakârlık Var

Büyütmek için resme tıklayın

TOBB Isparta Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Adayı Çanakoğlu Metal Yönetim Kurulu Başkanı Sanayici iş Kadını Dilek Deregümülü Narlı,  ITSO’da Perşembe günü yapılacak olan seçimde oy kullanacak 45 İş kadını ve akademisyene mutlaka oylarını kullanmaları çağrısında bulunarak, “Birbirinden değerli ve çalıştıkları alanlarda her  biri söz sahibi ve deneyimli yönetici pozisyonundaki ekip arkadaşlarımla birlikte Isparta için çok güzel çalışmalara imza atacağız” mesajı verdi.
 
TOBB Isparta Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanlığı için Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nda 19 Ekim Perşembe günü seçim yapılacak. Seçim öncesi oy kullanacak 45 iş kadını ve akademisyene seslenen Başkan Adayı Dilek Deregümülü Narlı,  “Kadın gücünün enerjiye dönüştüğünü gördüm. Ben çok küçük yaşlardan itibaren iş hayatına atıldım, 30 yıldır üretimin, ticaretin içerisindeyim. Bu zamana kadar Kadının gücünün doğru kullanıldığında nasıl bir enerjiye dönüştüğünü gördüm” dedi.

GİRİŞİMCİLİK RUHUNU ÇOK ÇALIŞARAK ELDE ETTİM

TOBB Isparta Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Adayı Sanayici İş Kadını Çanakoğlu Metal Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Deregümülü Narlı, nasıl girişimci olduğunu ve bugünlere nasıl geldiğini de şu şekilde dile getirdi:  

“1993 yılında liseyi bitirdikten sonra, aile şirketinde çalışmaya başladım. Hangi kısmında, nerede, ne yapacağımı bilmeden başladım. Önce muhasebe bölümü,çek senet ödemeleri, bankaya gidip gelmeler... Bilmeden, yanlış yaparak öğrendim birçok şeyi. Bir yıl sonra da İktisat okumaya başladım. Başladığımda iş hayatının ne olduğunu bile bilmiyordum. İşe yoğunlaştım. Metal işleme üzerine çalışıyorduk. Bir süre sonra kendi marka tescilimizi yaptırarak çeşitli ürünler üretmeye başladık. Römorkun parçalarını üretirken,römorkun kendisine geçtik. Tankın parçalarından tanka geçtik.1996 yılından itibaren komple üretimimizi Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesinde kurmuş olduğumuz fabrikamıza taşındık.Yer altı ve yer üstü akaryakıt tankı,sıvı ve katı stoklama siloları,tarım römorkları,su tankı,arıtma filtre kabinleri üretimi yapıyoruz ayrıca sınai ve tıbbi gazlar dolum tesisimizde faliyetlerimize devam etmekteyiz. Şirketin yönetim kurulu başkanıyım. Ürettiğimiz ürünlerin 81 il, kamu kurumlarına,özel sektörlere satışını ve yurt dışına ihracatını yapıyoruz.İlk ihracatımıza 2005 yılında Almanya ile başladık. Benim önümüzdeki dönem hedefim de ihracatı artırmak.”

NARLI’NIN ÖZGEÇMİŞİ
 
“1976 yılında Isparta’da doğdum. Lise öğrenimimi tamamladıktan sonra,1969 yılında yeni sanayi sitesinde kurulmuş olan aile işletmemizde Isparta’nın ilk demir doğrama, saç  kesme ve bükme işleri yapan Çanakoğlu Metal’de17 yaşında iş hayatına atıldım.
Çalıştığım esnada bir taraftan da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde okumaya başladım. İktisat Bölümü’nden başarılı bir şekilde mezun oldum.  
17 yaşından bu yana iş hayatının içerisinde olmanın verdiği birikim ve tecrübeyle yurt dışına daha fazla açılabilmek ve üretim kapasitemizi arttırmak amacıyla ülke, bölge ve kent ekonomisine katkı sağlayabilmek adına Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret alanında Yüksek Lisans Yaptım.
1996 yılından itibaren Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikamızda yer alan yer altı ve yer üstü akaryakıt tankı,sıvı ve katı stoklama siloları,tarım römorkları,su tankı,arıtma filtre kabinleri üretmekteyiz ayrıca sınai ve tıbbi gazlar dolum tesisimizde faliyetlerimize devam etmekteyiz.Ürünlerin yelpazesini genişleterek TSE standartlarında üretim belgesine sahip ürünler üreten bir firma olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.  
Şirketimiz 81 ilin yanı sıra 2005’ten beri  Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerine ve Türk Cumhuriyetlerine de ihracat yapmaktadır.Ağır sanayi de bir kadın patron profili ile işlerimi büyüttüm, genişlettim ve buna devam ediyorum.
2007 yılında TOBB bünyesinde tüm Türkiye’de kurulmuş olan Kadın Girişimciler Kurulu’nda Başkan Yardımcılığı görevini üstlendim. Halen Isparta Kadın Girişimciler Kurulu’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım.”

İŞ KADINI OLARAK YAPILAMAZ DENENLERİ YAPTIM, BAŞARDIM

TOBB Isparta Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Adayı Sanayici İş Kadını Çanakoğlu Metal Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Deregümülü Narlı, iş hayatında her zaman istihdama katkı sağladığını belirterek, “30 yıldır üretimin, ticaretin, sanayinin kısacası iş hayatının içindeyim. Çalıştığım sektörde amacım ve hedefim daima büyük olmuştur. Her zaman kendi ayaklarımın üstünde durmaya çalıştım ve bunda da başarılı oldum. İş kadını olarak yapılamaz denilenleri yaptım, yapmak için çok çabaladım ve başardım.

SOSYAL PROJELERE ÖNEM VERDİM

İşimizin yanı sıra toplum yararına olan sosyal projeleri destekledim ve çorbada benim de tuzum olsun mantığı ile gerekli desteği verdim. Bundan sonra da vermeye devam edeceğim.

GİRİŞİMCİ KADINLAR EKONOMİYE SAĞLAYACAKLARI KATKI İLE NEFES ALACAKLAR

Her şeyden önce kadın girişimcilere şans verilmesi ve fikirlerinden dolayı onların ciddiye alınmaları gerektiğini düşünüyorum. Kişilerin kararlılığını en çok zedeleyen şeylerin başında aile ve yakın arkadaşları arasında fikirlerinin ciddiye alınmaması gelmektedir. Ben ve değerli ekibim  kadın girişimcilere daha çok şans verilmesi ve onların ekonomiye daha fazla katkı sağlaması noktasında elimizden gelen gayreti sarfedeceğiz.  Kadın girişimci ev hayatının kısıtlayıcı alanından ekonomiye sağlayacağı katkı ile nefes alacaktır. Kadın girişimcilerin yaptıkları emek gerektiren her işte desteklenmesi konusunda elimden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyorum ve yapacağım.

SANAYİ VE TİCARETİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ

Ben ve ekibim Sanayi ve ticareti çok iyi biliyoruz, kendi işimizin yanı sıra Isparta’nın ihracatının artırılması noktasında da ben ve arkadaşlarım katkı sunmak istiyoruz. Eğer nasip olur 19 Ekim’de yapılacak olan seçimlerde icra Komitesi Başkanı olursam İcra Komitesi olarak Isparta’daki kadın girişimciliğin desteklenmesi ve daha çok gelişmesi noktasında çok iyi çalışmalar yapmanın yanı sıra ekibimle birlikte projeler üretmek istiyorum ve kadın kooperatiflerinde üretilen ürünlerin standart şekle getirilmesi, markalarının tescil edilmesi ve sonrasında ürünlerinin zincir marketlerde satışa sunmalarına katkı sağlamak ve hatta bu ürünlerin yurt dışına ihracatının yapılması noktasında yardımcı olmak istiyorum. Ispartadaki iş hayatında olan veya olmayan tüm kadınlarımızla ve üye arkadaşlarımla birlikte el ele vererek  bölgemizde çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Üye arkadaşlarımın her birinin kendi alanında deneyimli ve başarılı oluşu bize güç vermenin yanı sıra şevkimizi daha da artırmaktadır, bu durum bizim başarımızı daha da güçlendirecektir.  Bu anlamda kendi tecrübelerimizi Isparta’daki tüm girişimci kadınlarımızla paylaşıp,yeni girişimci olacak kadınlarımıza yol gösterici anlamda destek verip birlikte olacağımızı belirtmek istiyoruz.

OYUNUZU GÜL PEMBEDEN YANA KULLANIN

19 Ekim Perşembe günü Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılacak olan icra komitesi seçimlerinde oy kullanacak 45 kadın arkadaşımızın tamamını sandık başına gelerek oylarını kullanmaları çağrısında bulunuyorum. Oy pusulamızın rengi Isparta’nın simgesi olan GÜL PEMBEDİR. Seçimin Isparta’mız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Aday olan tüm arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.”dedi.

EKİBİMDEKİ ARKADAŞLARIM DA HEPSİ BİRBİRİNDEN DEĞERLİ

TOBB Isparta Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Adayı Sanayici İş Kadını Çanakoğlu Metal Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Deregümülü Narlı, bu işin bir ekip işi olduğunu belirterek İcra Komitesi Yönetiminde yer alan arkadaşlarının da her birinin kendi alanlarında başarılı iş kadınlarından oluştuğunu ve çalışmalarıyla Isparta’nın ekonomisine ve ticaretine yön veren kişiler olduğunu belirterek, “Ekibime güveniyorum, hep birlikte güzel işlere imza atacağız” dedi.

İŞTE NARLI’NIN A TAKIMI

ÖZGE BAYINDIR ÖZTÜRK

1990 Isparta doğumluyum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimlerimin hepsini Isparta da tamamladım. Yaklaşık 10 yıldır kendi kurduğum firmamda ziraat mühendisi olarak çalışmaktayım. Öğrenmenin yaşla ilgisi olmadığını düşünerek 10 yıl aradan sonra Isparta uygulamalı bilimler üniversitesi ziraat fakültesi bahçe bitkileri ana bilim dalında yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim.  Öz-Bay meyve olarak tohumdan meyveye tüm üretim aşamalarında 300 hektarlık üretim alanlarımızda, 4 şubemizle  hizmet vermekteyiz. Meyve fidanı üretimi, elma üretim, soğuk depolama ve satış olarak yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda faaliyet göstermekteyiz. Isparta ve ülke ekonomisine katkı sağlamak, bir kadın girişimci olarak kadınlarımızın hak ettiği değeri kazanması için tüm çabamızla çalışmaktayız.  Evli ve iki çocuk annesiyim. Halen kadın girişimciler kurulu icra komitesi üyesiyim. 

ŞERİFE GÖKDOĞAN

04.11.1976 Atabey doğumluyum. İlk orta ve lise öğretimini Isparta’da yaptıktan sonra lisans eğitimini 1994-1998 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye bölümünde tamamlamıştır. 1999-2002 yılları arasında Esnaf ve Sanatkarlar Birliğinin muhasebe bölümünde çalıştıktan sonra 2002 yılında Gülbirlik’te muhasebe elemanı olarak işe başlamıştır. Gülbirlik’te önce muhasebe müdürü olmuş ve sonrasında Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya devam etmektedir. 2005 yılında Rosense A.Ş.’nin kurulması ile de Gülbirlik genel müdür yardımcılığının yanısıra Rosense A.Ş. yönetim kurulu üyeliği yapmış olup halen Gülbirlik Genel Müdür Yardımcısı ve Rosense A.Ş. Yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır.

HATİCE KALKINAN

Ispartalıyım.1988 yılında Akdeniz Üniversitesi Isparta Mühendislik  Fakültesi Makina Mühendisliği  Bölümünden mezun oldum.1989 yılında serbest mühendislik bürosu  açtım. Hep kendi işimin  patronu oldum. 2001 yılında  babamın  ölümünden sonra kendi aile şirketimiz olan KALKINAN insaat malzemeleri san ve ticaret ltd.sti 'nin başına geçtim. Halen  mühendislik hizmeti, insaat malzeme satışı, hırdavat ve nalburiye satışı  yapmaktayım. Makina Mühendisi olarakda sıhhi  ve kalorifer tesisatı projesi, asansör avan projesi, ısı yalıtım  raporu ve araç projelendirme yapıyorum. AİTM Münferit Araç Uygunluk Belgesi düzenlemekteyim. Halen kadın girişimciler kurulu icra komitesi üyesiyim. 

YEŞİM TORTOP ÇETİNKAYA

21 Mart 1979 Isparta doğumluyum. İlkokulu Ülkü ilkokulunda , ortaokulu Isparta merkez ortaokulunda ,lise öğretimini şehit Ali ihsan kalmaz lisesinde okudum. Lisans eğitimimi Süleyman Demirel üniversitesi Tekstil bölümü ve iktisat bölümünde tamamladım. Üniversiteyi okurken aile şirketimizde Elinda Tekstil Halıcılık ve ihracat A.Ş.’de üretim müdürü olarak iş hayatına atıldım , Mevcut işime devam ederken Gönen Meslek Yüksek Okulunda iktisat derslerine girdim ,akabinde Deren kız öğrenci yurdunda beş sene müdürelik yaptım. Halen işletmeciliğini yaptığım 2020 yılında devir aldığım Happy Fiyonk Kids çocuk mağazasının sahibiyim. İyi derecede ingilizce biliyorum. Evliyim 18 yaşında bir oğlum 9 yaşında bir kızım var.

HÜLYA DURSUN (HD Reklam Süs Dünyası)

29/09/1972 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Isparta’ya yerleşti. 1995 yılında Reklam ve Süs Dünyası firmasını kurdu ve bölgenin en etkili kişiye özel hediyelik, süs, organizasyon, reklam, promosyon konseptini Isparta’ya kazandırdı. Ticari faaliyetlerinin yanı sıra liyakatli istihdamın gücüne inanan Hülya Dursun yaklaşık 30 yıldır onlarca stajyerin sektöründe tecrübe kazanmasına yardımcı olarak KOSGEB-İSKUR ve Süleyman Demirel Üniversitesi gibi kurumlarla koordineli bir şekilde çalışmaya devam ederken sürdürülebilir ticaret modelleri ile bölgenin kalkınmasında rol sahibi olmayı hedeflemektedir. Aslen Isparta/Şarkikaağaçlı olan Hülya Dursun evli ve 2 çocuk annesidir.

BUKET ELBİZ

25.02.1991 Hatay-İskenderun doğumluyum. İlk okul orta okul ve lise eğitim hayatımı memleketim olan İskenderun’da okudum. Lisans eğitimimi Isparta Süleyman Demirel üniversitesi Dış Ticaret Bölümünde tamamladım. 10 Yıl aile şirketimiz olan ulusal pazarda faaliyet gösteren İllegüp şarapçılık ta de üretim departmanında planlamadan sorumlu yönetici olarak görev aldım akabinde 2019 yılında eşim ile beraber edindiğimiz tecrübe üretim ve piyasa bilgimiz dahilinde Süleyman Demirel osb de 25.000 m2 açık 3000 m2 kapalı alanı olan ENJOY A.Ş. yi kurduk.  Mevcutta ulusal bir marka haline getirdiğimiz ENJOY shot markası 12 çeşit ürün ile 60 ilde dağıtım yapmaktayız yıllık 6 Milyon şişe üretim kapasitesi mevcudiyetimiz ile içecek sektöründe önde gelen firmasıyız.

KAMER GÜRSU DEVECİ

19.09.1982  ALMANYA Doğumluyum. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunuyum.2003 yılından itibaren aile  şirketimiz olan BETAŞ BETON PREFABRİK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ`de Finans Muhasebe müdürü olarak görev almaktayım. ISPARTA Ticaret ve Sanayi Odasında 7.Komite Başkanlığı ve Yine Isparta Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı Kadın Girişimciler Kurulunda İcra Kurulu Üyeliğini yürütmekteyim. Evli ve 2 Çocuk Annesiyim.

ŞEN AYŞE KARA

1965 dogumluyum. Isparta Atabey İslamköyde yaşıyorum kız meslek lisesi mezunuyum evliyim 3 çocuk annesiýim önce ev hanımıydım şimdi İslamköy hanımeli kadın girişimi üretim ve işletme kooperatifi başkanıyım.

GÖZDE ÇAKMAK

11.02.1984 doğumluyum. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Lisans (2007)ve Yüksek Lisans(2010) mezunuyum.  2010 dan beri kendi Elma Bahçemde bilfiil çalışmakta olup 2019 yılından beri Senirkent Kadın Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyorum . Bir kızım var.

HURİYE DAKDUKLU

1989 Yalvaç doğumluyum. Çalışma hayatıma işletme lisans eğitimim sonrasında madencilik faaliyetleri yürüten aile şirketimizde başladım. 2018 yılından bu yana da şirket yönetiminde aktif rol alarak Genel Müdürlük pozisyonunda çalışmaktayım. Şirketimizde olivin ve boksit madenciliği faaliyetlerini yürütmekte olup, 2021 yılında kurduğumuz sıvı gübre üretim tesisi ile tarım sektöründe de faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. Başarının değişen dünya ve şartlar ile birlikte kendimizi sürekli geliştirip, hep daha ilerisini hedefleyerek ve bu doğrultuda disiplinli bir şekilde çalışarak geldiğine inanıyorum. Bu bakış açısını tüm ekip arkadaşlarım ile de paylaşarak şirketimizin de aynı vizyon ile yöneltilmesi ve toplumumuza fayda sağlayan, başarılı ve köklü bir şirket olması için hep birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz.


Prof. Dr. Öznur Diler 
Eğe Üniverstesi Biyoloji Bölümü Yüksek Lisans Mezunu olan Prof. Dr. Öznur Diler Eğirdir su Ürünleri Fakültesi- Su ürünleri yetiştiriciliği Bölüm Başkanlığı- Hastalıklar Ana Bilim Dalı Başkanlığında görev yapmaktadır.

17 Eki 2023 - 21:54 - Yaşam

Muhabir  Berkay Uzun


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son 32 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son 32 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son 32 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son 32 değil haberi geçen ajanstır.