Zeytin Dalı Operasyonu Ve Türkiye’nin Geleceği

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye’nin Afrin bölgesinde konuşlanan Terör duvarını yıkmak ve bölgeyi teröristlerden temizlemek için askeri müdahelede bulundu. Türkiye’nin bir numaralı gündemindeki savaş hali herkesin gözü önünde cereyan ediyor ve Mehmetçik Afrin’i tamamen teröristlerin elinden alıncaya kadar da bu mücadelesini sürdürecek.

Öncelikle süreci yakinen takip eden bir gazeteci olarak başta Mehmetçiğimiz olmak üzere cephede görev yapan bütün Türk Silahlı Kuvvetleri ki mensuplarımızın  Allah yar ve yardımcıları olsun. Dualarımızı gönderiyor, yüreğimizle, kalbimizle onların yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Bu sürece nasıl gelindi ve bundan sonra neler yapılmalı noktasında özellikle ulusal kanallardaki tartışma programlarını her gün pür dikkat izliyor ve konuşmacıları dinliyorum.

Türkiye Cumhuriyetinin kurulduğu günden itibaren üzerimize oynanan oyunlar son zamanlarda daha net görülmeye başlandı. Türkiye’yi her alanda zora sokmak, terörle güçsüzleştirmeye çalışan haçlı zihniyetinin başında Amerika’nın olduğu açık ve net bir şekilde görüldü. Müttefikimiz olmasına rağmen, alttan alta kuyumuzu kazan Amerika ve yandaşlarının özellikle son yıllarda Gezi olayları, FETÖ tuzağı ile 15 Temmuz Darbe girişimini gerçekleştirmesi ile kendisini ele vermiştir. Irak’taki Barzani’nin referandum girişimi, Kudus’ün İsrail’in başkenti ilan edilmesi, Rıza Zarraf’ın itirafçılığı ve son olarak Suriyede’ki terör örgütlerine silah ve mühimmat yardımı yaparak bu bölgede kürt devleti kurma fikriyatı, bugün, Afrin’e yaptığımız ve adını Zeytin Dalı koyduğumuz operasyonla “YETER ARTIK” dediğimiz ve resti çektiğimiz sürecin başlangıcı olmuştur.

Bugüne kadar iktidara gelenlerin geçmişte Amerikan yönetimi ile nasıl bir ilişki içerisinde olduğu, Amerika’nın Türkiye’ye karşı dost gibi görünüp,  kuyumuzu kazdığını sağır sultan bile görüyor ve  izliyor.

ERDOĞAN AMERİKA’NIN OYUNUNU BOZDU

Yıllardır üzerimize oynanan bu oyunlara karşı sesini bile yükseltemeyen iktidarlara nazaran Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve gösterdiği kararlılık, Amerika’nın oyununu bozmuştur ve bundan sonraki süreçte artık biz değil onlar düşünecektir. Son yıllarda Avrupa’da ve Ortadoğu’da, Amerika’nın bütün planlarını deşifre eden Erdoğan, şimdi istenmeyen adam olarak görülse de, arkasındaki 80 milyon insanın desteği ve kararlılığı ile  Ortadoğuda büyük bir güç olduğunu ve Türkiye’nin yutulacak kolay bir lokma olmadığını göstermiştir.

Neden Türkiye üzerine oynuyorlar?

Bundan bir yıl önce Türk Tarih kurumu Başkanı hemşehrimiz sayın Prof. Dr. Refik Turan hocamla yaptığım bir röportajda sayın Turan şöyle diyordu;  “İslam medeniyeti ile Haçlı zihniyetinin bu savaşı bitmez ve bundan sonraki süreçte de devam eder”.” Peki ne zaman sona erer hocam?” dediğimde ; “Ya Türkiye’yi bölüp parçalayacaklar, ya da ülkemizin gücünü kabul edip pes edecekler” demişti?

Evet, Tarih profösörü Refik hocamızın bu sözleri ve tespiti çok önemli. İslam medeniyetinin başkenti olan Türkiye’nin Avrupada, Ortadoğuda ve Dünya üzerindeki önemi büyük. Müslüman ülkelerin birçoğunun umudu bizde. Türkiye, başta Amerika olmak üzere Haçlı zihniyetinin baskı, zulüm ve ambargolarından kurtulduğu andan itibaren her alanda Dünyanın en güçlü ekonomisine sahip üçüncü ülke konumuna gelecektir. Türkiye’nin her alanda büyümesini istemeyen Haclı zihniyetinin bu oyununu bozmanın zamanı gelmiştir.

BU GEMİDE HEPİMİZ YAŞIYORUZ

Yine şöyle bir hafızalarımızı tazeleyelim ve çok uzağa gitmeden 12 Eylül dönemini hatırlayalım. O günlerde Sağ-Sol davası ile 12 Eylül darbe girişimini hazırlayanlar akabinde PKK terör örgütünü önümüze koymadılar mı? PKK terör örgütü ile mücadele ederken FETÖ senaryosunu yazıp Türkiye’nin ana damarlarına sızanlar 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirmediler mi? Peki bunları kiminle yaptılar. İçimizdeki hainlerle. Amerika’nın oyununa gelen, ülkesini satanlarla!

Madem bu gemide hep birlikte yaşıyoruz. O zaman siyasi görüşlerimizi bir kenara bırakıp, hangi ırk, dil, mezhepten olursak olalım, bu gemiyi yüzdürmek için gelin elbirliği ile bu haçlı zihniyetine karşı savaşalım ve dik duruşumuzu gösterelim.

Hani bazen kendi aramızda söyleriz ya; “Türk’ün, Türk’ten başka dostu yoktur” diye!. Gerçekten öyle olalım. Dış mihrakların oyununa gelmeyelim ve gelecek nesillere zengin, gelişmiş, demokratikleşmiş, insan hak ve özgürlüklerine riyat eden, Adalet ve hukukun tam bağımsız olduğu, kişi başına düşen milli gelirle Avrupa’yı geride bırakmış, yer altı ve yer üstü zenginlikleri ile medeniyete ışık tutmuş bir ülke bırakalım.

Barış ve özgürlük için birbirimize zeytin dalı uzatalım. Türkün Türkt’en başka dostu yoktur anlayışını bütün dünyaya gösterelim. “Yurtta Sulh, Cihanda sulh “ diyen Ulu önder Atatürk’ün bu veciz sözünü ancak ve ancak 80 milyon Türk halkı ile kol kola girdiğimiz ve omuz omuza mücadele ettiğimiz zaman gerçekleştirebiliriz.

Bir kez daha Afrin’de canı ve kanı pahasına mücadele eden mehmetçiğimize, Allah’tan güç ve kudret vermesini diler, şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine sabır ve başsağlığı diliyor ve sözümü şu cümle ile tamamlamak istiyorum.

ALLAH’IM BİZİ VATANSIZ BIRAKMA

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER