Yüksek Nitelikli Hızlı Tren (yht) Yola Çıktı; Geliyor

 

VE 100 YILLIK PROJEDE ÇOK ÖNEMLİ SON DAKİKA GELİŞMESİ: Isparta'yı bir kanattan Antalya'ya; diğer taraftan İstanbul'a bağlayacak olan Yüksek Nitelikli Hızlı Tren (YHT) Projesi için hayati gelişme: YHT ÇED- Etüt Proje ve Fizibilite için 2018 Yılı Yatırım Programı'na 26 milyon 532 bin TL ödenek tahsis edildi

-Bir ''rüya'' gerçek oluyor

Türkiye Cumhuriyeti 2018 Yılı Yatırım Programı Isparta açısından hayati değerde yatırımlar içeriyor. Isparta'nın 100 yıldır istediği ''demiryolu ile Liman'a inme'' projesi filizleniyor. Zira Isparta'yı bir kanattan Liman'a indirecek (Antalya), diğer taraftan İstanbul'a eriştirecek olan Yüksek Nitelikli Hızlı Tren (YHT) için çok önemli gelişmeler yaşanıyor

-2018 için 26,5 milyon TL ödenek

2018 Yılı Yatırım Programı Resmî Gazete'nin 16 Ocak 2018 Salı tarih ve 30303 sayılı Mükerrer baskısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün hayata geçireceği projeler arasında ''Afyonkarahisar- Antalya- Burdur- Eskişehir- Isparta- Kütahya'' arasındaki Yüksek Nitelikli Hızlı Tren (YHT) yatırımı da yer aldı.

ÇED, Etüt- Proje ve Fizibilite Etüdü için 2018 Yılı Yatırım Programı'na 216 milyon 532 bin TL ödenek tahsis edildi

Yatırımın total değeri 35 milyon 570 bin TL olduğu açıklandı.

2017 Yılı Sonu Kümülatif Harcama ise 9 milyon 038 bin TL oldu.

Yayınlanan bilgilere göre ÇED, Etüt- Proje, Fizibilite Etüdü tahsis edilen 26 milyon 532 bin TL ile 2018 yılı içerisinde tamamlanacak.

Bu süreçten sonra ise yatırım başlayacak.

 

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan Son 32 sorumlu tutulamaz. (Bkz. Kullanım Şartları ve Gizlilik İlkeleri) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

 

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER