Yetenekler Keşfediliyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi tüm hızıyla sürüyor.

 

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Isparta’da da gerçekleştiriliyor.

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinde yetenekli öğrencileri belirlemek amacıyla öğrenciler bir takım testlerden tutularak antrenmanlar yaptırılıyor.

Proje kapsamında Bilişim Uzmanı, Sportif Eğitim Uzmanı, Antrenör ve Beden Eğitim Öğretmenlerinden oluşan il genelinde toplam 3 bin 661 öğrenciyle buluşarak, yeteneklerini keşfetmişti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesindeki amaçlarının Isparta'da başarılı ve yetenekli sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi. Gevrek, Bilişim Uzmanı, Sportif Eğitim Uzmanı, Antrenör ve Beden Eğitim Öğretmenlerinden oluşan ekiplerinin bu projeyle yetenekli gençleri keşfetmeye çalıştıklarını söyledi

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER