Yalvaç Belediye Sporculardan Analig Başarısı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızları Türkiye Şampiyonası (ANALİG) 20 – 21 Nisan tarihlerinde Bilecik ilinde gerçekleştirildi.

Şampiyonaya Isparta’yı temsilen katılan Yalvaç Belediyesi Karate Okulu sporcuları önemli başarılar elde ettiler. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Antrenör Ş.Murat Demiral şunları söyledi:

“ANALİG 2019 Türkiye Finallerinde Yalvaç Belediyesi Karate Okulu olarak büyük başarı kazandık. Isparta karate erkek takımımız il karmaları ile yaptığı mücadelesinde gurup elemelerini ve yarı final müsabakalarını geçerek adını finale yazdırmıştır. Yalvaç Belediyesi Karate Okulu sporcumuz Aleyna Turp gurup elemelerinde ve yarı finalde şampiyon olmuş ve adını finale yazdırmıştır. Finallerde zorlu mücadeleler veren sporcumuz şampiyonanın finalinde rakibine 1-0 yenilerek Türkiye ikincisi olmuştur. Aynı şekilde finallerde mücadele eden Yalvaç Belediyesi Karate okulundan sporcumuz A.Osman Mir zorlu mücadeleler sonucunda Türkiye beşincisi olmuştur. Sporcularımızı kutlar başarılarının devamını dileriz.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER