UMUTLANANLARIN SUÇU NE ?

TFF aldığı karar ile Bölgesel Amatör Lig'de 11 Lideri 3.Lig'e çıkardığını duyurdu. Statü gereği normal gibi gelen kararın içeriğine baktığımız da hiçte adaletli bir karar olmadığını görmekteyiz. İstanbul'da Her Lig'den temsilci bulunurken Bölgesel Amatör Lig'den hiç bir kulüp başkanın çağırıldını fikirlerinin alındığını duydunuz mu ?

Bölgesel Amatör Lig takımlarının kaderini 2-3.Lig'de ki kulüp başkanları belirliyor. Parayı harcayan amatör de çile çeken başkanlar çıkan kararı beklerken 3.Lig'de ki kulüp başkanları bu insanların maddi yükünü çektiklerini göze almadan şöyle olsun böyle olsun diyor. Sadece burada suç onlarda da değil. ASKF başkanları kendi il takımlarının hakkını net savunsa belki de karar geç alınacak farklı bir sonuç çıkacaktı.

Kimsenin emeklerini görmeden, fikir almadan, siz ne düşünüyorsunuz demeden ben bu kararı aldım oldu bitti demekle sorun çözülmüyor. Yapacağınız tek şey Bölgesel Amatör Lig'i grup grup değerlendirmek olacaktı. Daha Bölgesel Amatör Lig'de 4 koca hafta vardı.

1.Grup ; Mardin maç kaybetse Siirt kazansa tüm maçlarını şampiyon Siirt olacak.

5.Grup ; Ceyhanspor'un evinde İçel ile maçı var. İçel evinde Ceyhanla oynamıştı yani saha avantajını kullanmıştı. Peki bu hak niye Ceyhanspor'a verilmedi ? İlçe takımı olduğu için mi ?

7.Grup ; Kestel puan kaybetse Isparta kazansa maçlarını Isparta şampiyon, Kestel ve Isparta ikisi de kaybetse Karaman maçlarını kazansa şampiyon Karaman olacaktı.

11.Grup ile ilgili karar vermek hele yürek ister. Arnavutköy,Edirne, Tekirdağ, Çengelköy hepsi kafa kafaya giderken bu hafta lider buymuş şampiyonda bu olsun demek çok yanlış bir durum.

Geçen seneden bir örnek verelim isterseniz ; Silifke son haftaya İçel ve Aksaray'ın 3 puan önünde girmiş son hafta Aksaray mağlubiyetle Aksaray şampiyonluğa ulaşmış ve Silifke baraj maçını kaybederek küme düşmüştü. Yani demek istediğim Bölgesel Amatör Lig çok değişken bir lig. Bu kararı aldım oldu bitti demekle olmuyor.

Bu takımlar milyonlarca lira para harcadı. Bir gün arayıp sordunuz mu ya kardeşim kulüp olarak senin ne ihtiyacın var maddi durumunuz nasıl ? diye...

İddaa geliri çok yüksek bir oyun olmasına rağmen inatla Bölgesel Amatör Lig maçları İddaa'ya alınmıyor. Takımlara göstermelik yol yardımından başka yardımda yapılmıyor.

2.Lig'de Sancaktepe başkanı Sn. Fatih Kol yatırım yaptım hakkımı istiyorum harcadığım parayı verin o zaman madem böyle karar alıyorsunuz dedi,geri adım atıldı ki sonuna kadar da haklıydı. Şimdi de Edirne başkanı Sn. Savaş Üner, Isparta Başkanı Sn.Atakan Yazgan,Siirt başkanı Sn. Hıfzullah Canpolat,Ceyhan başkanı vs kısaca bu başkanlar da aynısını demeyecek mi ? Diyecekler tabiki kimse sokaktan toplamıyor bu paraları...

Ayrıca Lig oynanmadı çoğu takım oyuncularına ödeme yapmadı. Bunu da kimse sorgulamadı. Futbolcuların suçu neydi ? Profesyonel sözleşmeleri yok sigortaları yok Federasyon kulüplere sırtını döndü,kulüpler oyunculara sırtını döndü kısaca üstten alta herkes mağdur oldu gitti.

Böyle karar alınacağını tahmin etmiştim. Geçtiğimiz senelerde kontenjan kararı da böyle olmuştu. Herkese umut verildi oldu bittiye getirildi. Şimdi de kulislerde kulüplere umut verenler yine oldu bittiye getirerek günü kurtardılar.

Son olarak demem gereken şu ; Bölgesel Amatör Lig takımlarının kaderini 3.Lig kulüp başkanları değil Bölgesel Amatör Lig takımlarının kendisinin tayin etmesi gerekir. Tamam kimse direk çıkarsın demiyor ama en azından maç oynatılsın bişey yapılsın ki kaybedenler de hakkımla kaybettim diyebilsin...

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER