Ted’de Okula Uyum Programı Çocuğum Okula Başlıyor

TED Isparta Koleji, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı öncesinde okula uyum programı başlattı. Bu doğrultuda okul öncesi ve birinci sınıf velilerine yönelik okula uyum haftası öncesinde bilgilendirme semineri düzenlendi.

Okula uyum programının açılış konuşmasını Okul öncesi ve İlkokul Müdürü Hüseyin ŞATAF yaptı. Programın devamında Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğr. Üyesi Dr. Gülhan KÖÇER ‘Çocuğum Okula Başlıyor’ adlı semineri sundu. Sayın Köçer, aile ve çocuk arasındaki güvenli bağlanma, okulda ilk günüm, uyum haftasında yaşanabilecek güçlükler, okuldan ve veliden beklentiler konu başlıklarını kendi öğretmenlik deneyimlerinden yola çıkarak örneklerle ifade etti.

Okul Öncesi ve İlkokul İngilizce Zümre Başkanı İlknur AKGÖZ okul öncesi ve ilkokulda çok önemli yere sahip olan Phonics (Ses Bilgisi), ders dışı etkinlikler ve TED’de İngilizce konulu sunumunu velilerle paylaştı. Ardından okul öncesi sınıf öğretmeni Gülşah DOYDU oyun temalı uyum programı hakkında velilere bilgilendirme yaptı.

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER