Tarımda Dev Iş Birliği

Tarım sektörünün paydaşları, Ekim ayından itibaren her ay bir panel düzenleyerek sektörün sorunlarını tespit etme, sorunlara çözüm yolları üretme ve sonuçları rapor haline getirme kararı aldı.

Tarım Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TARSİD) ve Antalya Körfez Gazetesi iş birliğinde bir araya gelen Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Tarım Danışmanları Derneği yetkilileri, her ay toplanarak sektörün sorunlarını tartışma, sorunlara çözüm üretme ve toplantı çıktısını rapor haline getirerek yetkililere iletme konusunda fikir birliğine vardı.

TARSİD’de yapılan toplantıya, TARSİD Başkanı Argun Şahin, TARSİD Başkan Yardımcısı M. Sedat Kolcuoğlu, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel, Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Tarım Danışmanları Derneği Başkanı İbrahim Yılmaz, Körfez Gazetesi İmtiyaz Sahibi Rasim Gündüz ve Tarım Yazarı Hasan Yavaşlar katıldı. Toplantı sonunda, Ekim ayından itibaren her ay düzenlenecek ve sektörün diğer paydaşlarının da katılacağı bir panelde, sektörün sorunlarını masaya yatırma kararı alındı. Ekim ayında yapılacak ilk toplantıya Tarım İl Müdürlüğü ev sahipliği yapacak. Toplantı, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER