Spor Lisesi Yetenek Sınavları kayıtları başladı

Isparta Spor Lisesi’nde yetenek sınavları için başvurular başladı. Yetenek sınav kayıtları 15-29 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Pandemi sürecinden dolayı öğrencilere randevu verilirken sınavlar gruplar halinde olacak. Sınavlar ise 1-10 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 
Bu sene sınav  merkezi  olarak  yapılacak. Tüm türkiyede  aynı parkurlar  olacak. Koordinasyon  parkuru  voleybol-futbol-hentbol ve basketbol  branşlarından  oluşacak. Bunun  yanı sıra  dayanıklılık  koşusu olan mekik parkuru  durarak  yatay  sıçrama öne  doğru  ve ritim uygulaması  sınavı var.
50 puani  barajını  geçen sporcular  sıralamaya girecek. Bu sene  kontenjan 60 kişiden  90 kişiye  çıktı
Başarılı  olan sporcular  öncelikle kendi  başvuru  yaptığı  okulu  tercih edecek  sonra  kontenjan varsa  diğer  spor  liselerini tercih  edebilecek.
Ayrıca Federasyon ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak öğrencilerin sporcu özgeçmişine göre de artı puan  verilecek. 
    Isparta Spor Lisesi Müdürlüğü, yetenekli ve kendi güvenen öğrencileri okulun sınavlarına bekliyor. Ayrıntılı bilgi için 0246 232 85 77 nolu telefon ve  http://ispartasporlisesi.meb.k12.tr/ adresinden bilgi alınabilir.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER