Spor Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi sınav takvimi belli oldu

Isparta Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’ne 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci alımları için  yetenek sınavları için başvurular başladı. Liseye 2019-2020 eğitim öğretim yılında ortaokul ya da imam hatip ortaokullarından yeni mezun olan öğrenciler yetenek sınavlarına başvurabilecekler. Yetenek sınav kayıtları 15-29 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Pandemi sürecinden dolayı öğrencilere randevu verilirken sınavlar gruplar halinde olacak. Sınavlar ise 1-10 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 
Bu sene sınav  merkezi  olarak  yapılacak. Tüm türkiyede  aynı parkurlar  olacak. Koordinasyon  parkuru  voleybol-futbol-hentbol ve basketbol  branşlarından  oluşacak. Bunun  yanı sıra  dayanıklılık  koşusu olan mekik parkuru  durarak  yatay  sıçrama öne  doğru  ve ritim uygulaması  sınavı var.
50 puanı  barajını  geçen sporcular  sıralamaya girecek. 
Isparta Spor Lisesine 90 öğrenci, Isparta Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümüne 30 öğrenci, resim bölümüne 60 öğrenci alınacak. Ayrıca Federasyon ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak öğrencilerin sporcu özgeçmişine göre de artı puan  verilecek. Isparta Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müdürü Abdullah Taner Türkcan, sanata ve spora vermiş tüm öğrenci beklediklerini söyledi. Yetenek sınavıyla da ilgili bilgi veren Türkcan, “30 Haziran 2020 tarihinde ilgili okul müdürlüğümüz tarafından gelen başvurular için sınav randevu listesi oluşturulup okul web sitelerinde duyurulacaktır. Yetenek sınavları 01-10 temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.Sonuçlar 13 temmuz 2020 tarihinde açıklanacak olup 13-17 Temmuz 2020 tarihleri arasında kesin kayıt işlemleri yapılacaktır. Okula  yerleşen sanat ve spor alanında yetenekli öğrenciler 4 yıllık eğitim öğretim sürecini tamamladıktan sonra alanlarında yetkin ve etkin öğrenciler olarak üst öğrenim kurumlarına yerleşmeye hak kazanmaktadırlar. Sanata ve spora gönül vermiş tüm öğrencilerimizi bekliyoruz” dedi. 
Bu arada ayrıntılı bilgi için 0246 232 85 77 nolu telefon ve  http://ispartasporlisesi.meb.k12.tr/ adresinden bilgi alınabilir.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER