Söyleyici: Her Şey Isparta’mız Için

Ispartaspor Teknik Direktörü Tarık Söyleyici, şampiyonluğun emek istediğini belirterek, profesyone lig için tüm kenti tek yürek, tek yumruk olmaya davet etti.

 

                Ispartaspor Teknik Direktörü Tarık Söyleyici, öze dönüş hamlesiyle pembe-yeşilli takımın eski günlerine dönmek için bir kıvılcımın çakıldığını söyledi. Kenti tek yürek olmaya davet eden Söyleyici, “

“Isparta orjinli bir futbol adamıyım. Gerek futbolculuğum, gerekse teknik adamlığıyım Ispartaspor vitrininden Türk futboluna kazandırılmış oldum.  Tabii futbolculuğumda uzun yıllar Ispartaspor’da oynadıktan sonra bir dönem Altay’da Mustafa Denizli ile beraber oynadım. Sonrada  Ispartaspor’da futbol hayatımı noktaladım. 1990-1991 yılında dönemin Belediye Başkanı Altan Raşit Civan’ın teşvikinde kulüp teknik direktörlüğüne getirildim. O yıl başkanım, yönetimimiz ve futbolcularım iyiydi.  Taraftarımızla birlikte Nazillispor’la çekişmiştik.  Sonunda ipi göğüsledik ve şampiyon olduk. Daha sonra Ispartaspor’u 2. Ligde 7.5 yıl çalıştırdım. O zaman üzerimizde bir lig vardı. 1999-2000 şampiyonluğunu yaşadık Atakan Yazgan Başkanım ve yönetimimle.  2001 yılında neredeyse Göztepe ilie kafa kafaya gittik. Uzun süre lider götürdük. Ama ipi Gözteepe göğüsledi.

“CAMİAMIZ UMUTLU”

Daha sonraki yıllarda Gerek Alanyaspor,  Kemerspor, Nazilllispor ve Antalyaspor’da görevlerim oldu. Uzun bir dönem Federasyon antrenörlüğüm oldu. Tekrar Ispartaspor diyorum. Öze dönüş hamlesi başladık. Sayın Atakan Yazgan Başkanlığında bir yönetim oluşturuldu. Biz başkanımla 2. Ligde zirveleri gördük. Ispartaspor ismi üzerinden öze dönüş hamlesiyle başkanımın gelmesi, bizim gelmemiz ve tesislerimize geri dönmemiz camiayı umutlandırdı” dedi.

En büyük güçlerinin taraftar olduğunu kaydeden deneyimli teknik Adam Söyleyici, sözlerine şöyle devam etti:

“20 gündür kendi tesislerimizde kamp yapmaktayız. İyi bir kadro oluşturduk.  Atakan Başkanla beraber 3 aydır, il il dolaşarak eveli ahlaki yönden ve yetenekleri bakımından oluşturduk. Takımımızdan memnunuz.  3. Lig ekibi Serikspor ve Adana Kozanspor’la oynadık. 2 maçta da 1 beraberlik ve mağlubiyet aldık. Çok pozisyonlara giriyoruz. İyi  bir hava oluşturuldu. Bütün her şey lig maçlarıyla başlayacak. Ben bu ligin yabancısı değilim. Ispartaspor’un 4 şampiyonluğunun 3’ünde imzamız var. Tüm tedbirlerimizi alarak Atakan Başkanımız, yönetimimiz  ve büyük taraftarımızın öncülüğünde bu başarıyı yakalayacağız.

 Tabii burada Bölgesel Amatör Lige baktığımızda 3 yılda büyük maddi destek de verilmesine ve harcanmasına rağmen takımımız bir üst lige çıkamadı. Bu 3 dönem emek veren  başkanlarımıza, yöneticilerimize teşekkür ederim.   Özellikte Isparta’mızda muhteşem bir taraftar kitlesi var.  Ben şahsen bir futbol adamı olarak  Isparta’nın 10-15 bin taraftar kitlesi var.  Isparta’mızın ve Türk  futbolunun güzelleşmesi adına mutlaka üst liglerde olması gerekiyor. En büyük silahlarımızdan bir tanesi taraftarımız olacak.

“ŞAMPİYONLUK BAKKAL DÜKKANINDA SATILMIYOR”

Taraftarımız gönülleri rahat olsun. Bir kere ben şunu söyleyeyim: Tabii  bizi de yakınen gerek başkanımız Atakan Yazgan Bey,  gerek beni gerek yöneticilerimiz, işte Galip Başkan, Onur Başkan ve idarecilerimiz hepsi pırıl pırıl.  Koşturuyorlar şunu söyleyeyim:  Bir kere bizim olduğumuz yerde öncelikle disiplin,  ciddiyet ve ahenk uyum  olur. Formasına,  şehrine, taraftarına ve basınına saygı mutlaka olacaktır. Önce efendi, düzgün bir takım olacağız.  Sonra başarılar kendiliğinden gelicektir.  Görüceksiniz yani hep beraber  bu yarışta elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kolay değil bunu yılların tecrübesi var, ben onu derim. Şampiyonluk bakkal dükkanında  satılmıyor. Şampiyonluk emek ister.  Taraftarıyla, basınıyla, şehrin milletvekiliyle,  valisiyle belediyesiyle, futbolcusuyla, teknik heyetiyle bir bütünlüğün. Şuan bu elektiriği görüyorum. Ben Isparta’mızda inşallah sezon sonuna kadar oyunumuzla, neticemizle taçlandırıp ışehrimizi  hak ettiği profesyonel lige mutlaka taşımak istiyoruz. . Taşımamız gerekiyor yani Türk futbolunun güzelliği açısından.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR PROJE OLACAK”

                Isparta’nın yaz kampları için ideal bir merkez olduğunu söyleyen Söyleyici, tüm takımları da kente davet etti.  SDÜ ile birlikte ortak projelerinin de olduğunu bildiren Söyleyici, bu çalışmanın Türkiye’nin örnek bir projesini  olacağını kaydetti. Söyleyici, “Burada mesala şuan yaz kapları Isparta’mız için en ideal yer akdeniz. İç Anadolu nun kesiştiği bir bölge. Kapasiteyi genişletmek açısından yüksek kamp merkezi . Ama burada bizim tesisler yönünde eksikliğimiz var. Dolayısıyla takımlar  başka vilayetlere yani yeterli olunmadığı için bir başka yere gitmiş. Biz bunları hepsini halledeceğiz inşallah. Kafamızda bazı projeler var.  Süleyman Demirel Üniversitesiyle istişare halindeyiz. İlker Hüseyin Çarıkcı hocamızlan çok büyük yakınlıklar gördük. İnşallah belki de SDÜ ile bütünleşerek bir proje var belki  ileriye dönük.  SDÜ  Ispartaspor, ÜNİ Ispartaspor olabilir. Çünkü oraların spor salonları, yüzme havuzu, en önemliside alanlarında uzman profesörlerimiz var. Gerek spor sakatlıkları, gerek beslenme gerek psikoloji her açıdan oranın nimetlerinden faydalanmak istiyoruz.  Belki de eğer becerebilirsek Türkiyede  örnek  projesi olacak.  Bunun alt yapısını yaptık. Resmiyete dönüşme hamlesi gerçekleşecek. İnanın Türkiye’ye örnek bir proje olacak ve Ispartaspor’umuzun kurtuluşu olucak” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER