ŞIRNAK’IN TURİZM ELÇİSİ OLARAK DÖNÜYORUM

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, kendisine ve ekibine gösterilen ilgi, alaka ve samimiyetten dolayı teşekkür etti.

Her gittikleri yerde ayrı bir samimiyet ve güzel duygularla karşılandıklarını anlatan Başkan Başdeğirmen, “Bizler bu bölgemizin ne kadar kadirşinas, ne kadar samimi olduğunu ve dirayetli dik bir duruş sergilediğini bilen insanlarız. Yıllardır çok büyük sorunlar, ıstıraplar yaşadınız. Burası Türkiye’mizin en zor bölgelerinden birisi. Ama sizler yılmadınız, dirayetiniz devam etti. Karşımızdaki terör örgütüne, hainlere karşı kesinlikle taviz vermediniz. Allah sizlerden razı olsun. Sizin yapmış olduğunuz bu çalışmalar ülkemizin ilerlemesine katkı sağlayan değerler. Bundan dolayı da şahsım, şehrim ve ülkem adına sizlere çok teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kardeş şehirler uygulamasını başlattığını, amacın doğu ile batıyı, güney ile kuzeyi birbiriyle birleştirerek, o yerlerin kültürlerini birbirlerine yaşatmak olduğunu dile getiren Başkan Başdeğirmen, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bu uygulamasının amacına ulaştığını gördüm. Bu çok önemli ve değerli bir çalışma. İlk etapta ‘ne gerek var’ diyenler olmuştur, ancak ben bire bir yaşayan bir kişi olarak Şırnak’a geldiğimde Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki almış olduğu kararın ne kadar değerli olduğunu burada anladım. Üç gündür Şırnak insanını tanımak, kültürünü görmek, örf ve adetlerini bilmek mutlu etti. Misafirperverlikle bizleri ağırladılar. Bunlar toplumuzun bazı yerlerinde aslında özlenen şeyler. Burada yaşanan güzellikleri birbirimize aktarabilmektir. Sizin yaşadığınız sorunları bizlerin görebilmesi, empati yapabilmesi önemlidir. Ne şartlarda yaşandığını bilmemizdir, ona göre de ilgi ve alakamızı artırabilmemizdir. Bizler her türlü maddi ve manevi desteği vermek için buradayız. Bize düşen vazifeler neyse bizde sizlerle olmak istiyoruz. Bizlerin en çok ihtiyacı olan samimiyet ve dostluktur. Bizim insanımız birlik ve beraberlik içerisinde olduğu sürece hiçbir hain bizlere diz çöktüremez. Bizim insanımız helikopterden mermi atılırken, mermiye koşandır, hareket halindeki tankın önüne kendini atabilendir. 15 Temmuz’da göstermiş olduğumuz birliği kimse bozamaz. Biz kendine münhasır bir ülkeyiz. Cumhurbaşkanımız başımızda dimdik durduğu sürece Allah’ın izniyle hiçbir ülke bizden hiçbir şey alamaz. Bizlerden bir tek çakıl taşını dahi alamayacaklarını anladılar. Ekonomik olarak yaptıkları baskılara da çok güçlü bir şekilde cevap veriyoruz. Amaçları bizim güçlenmememizdir” diye konuştu.

3 günlük ziyareti boyunca kendisine ve ekibine gösterilen yakın ilgi ve alakadan dolayı çok duygulu olduğunu aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Allah hepinizden razı olsun. Bizlerde sizleri Isparta’mızda görmek isteriz. Şırnak’ımıza, Isparta’mızı anlatmak isteriz. Şırnak’ın bir elçisi olarak gidiyorum. Turizm elçisiyim. Şırnak’ımızın insanını, kadirşinaslığını, bölgeyi her gittiğim yerde anlatacağım. Hep beraber batı ile doğu arasındaki farklılıkları ortadan kaldıracağız. Karşılıklı dostluğumuzu devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER