Şehir Hastanesi'nde 6 Bin Eşiği Aşıldı

 

​Isparta'ya Türkiye Cumhuriyeti tarihinde tek kalemde yapılmış en büyük devlet yatırımı olarak gösterilen Şehir Hastanesi'nde kritik eşik olarak nitelendirilen '6000 hasta'ya nihayet ulaşıldı. Hatta polikliniklerde 6000 sayısı geçildi.

​Daha önce ayrı ayrı bölgelerde hizmet veren Devlet, Gülkent ve Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde polikliniklere başvuran hasta sayısı ortalama 5-6 bin arasında idi. 3 hastanenin kapatılıp Şehir Hastanesi'nde bir çatı altında buluşmasından sonra ilk aylarda polikliniklerde günlük 3-4 bin  hastaya hizmet verildi. Bu sayı zamanla giderek arttı. Şehir Hastanesi'nde 6000 olarak dile getirilen kritik eşik geçtiğimiz pazartesi günü itibariyle aşıldı. Birkaç aydır ortalama 5500-6000 bandında giden hasta sayısı bu hafta daha da artarak 6000'i geçti. Yataklı tedavi hizmetlerinde de yüzde 100 doluluğa ulaşıldı. Bazı polikliniklerde tek kişilik odaların çift kişiliğe dönüştürülmesinin istendiği öğrenildi.

​Şehir Hastanesi'nde başhekimlik görevine getirilen Uz. Dr. Ruşen Keskin, önümüzdeki süreçte önemli çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan Son 32 sorumlu tutulamaz. (Bkz. Kullanım Şartları ve Gizlilik İlkeleri) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER