Sağlık Için Kızıldağ Havası

2013 yılında çalışmalarına başlanılan başta o dönemin Şarkikaraağaç Kaymakamı (Şimdiki Eğirdir İlçesi Kaymakamı) Abdullah Akdaş'ın verdiği büyük katkı  ve destekle ve proje ekibinin azim, kararlılık ve yoğun emekleriyle hazırladığı  proje  BAKA’ya sunuldu.

Isparta Kent Konseyi Sağlık Çevre ve Doğayı Koruma Çalışma Grubu Başkanı Davraz Doğa Koruma ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Bayram, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

‘’2014 Yılında yöneticiliğini yapmış olduğum Davraz Doğa Koruma ve Turizm Derneği adına BAKA' ya sunulmuştur. Sunmuş olduğumuz projede proje ortaklarımız Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü, Isparta İl Özel İdaresi, Şarkikaraağaç Kaymakamlığı ve Isparta Meteoroloji İl Müdürlüğü ile İstanbul Teknik Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi öğretim elemanlarından 18 kıymetli hocamız çalışmada yer almıştı. Bu proje ile Kızıldağ Milli Parkı'nın hava kalitesinin tespiti ve sağlık için (özellikle Astım ve Koah hastaları için) tercih edilmesinin bilimsel nedenlerinin ortaya konması ve Sağlık Turizmi ve Tabiat Turizmi ile ilçe ve ilimiz ekonomisine büyük katkı sağlanması hedeflenmişti.

Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi kurumsal kapasitenin yetersizliği!... gerekçesiyle projemiz iade edilmişti.

BAKA (Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı) yeni yönetimi projemizi arşivlerinden çıkararak projenin uygulanması gerektiği düşüncesiyle şahsımla irtibat kurmuştur. Bu amaçla yenilenen proje ekibi ile birlikte biri BAKA Genel Sekreteri Sayın Abdullah Madenci başkanlığında diğeri Şarkikaraağaç Kaymakamı Sayın Sertaç Kırçuval başkanlığında 2 ayrı değerlendirme toplantısı yapılmıştır.

Projemize değer veren BAKA Genel Sekreteri Sayın Abdullah Madenci ve ekibi ile bizi Şarkikaraağaç ilçesinde ağırlayan her türlü desteği vereceğini beyan eden Şarkikaraağaç Kaymakamı Sayın Sertaç KIRÇUVAL' a yöneticiliğini yapmış olduğum Davraz Doğa Koruma ve Turizm Derneği adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.’’

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER