PANDEMİ DÖNEMİNDE KAMPÜS OKUL OLMANIN ÖNEMİNİ BİR KEZ DAHA GÖRDÜK


TED Isparta Koleji Okul Öncesi ve İlkokulu Müdürü Hüseyin ŞATAF, pandemi sürecindeki eğitimi ve öğretimi SON32’ye anlattı. Şataf, şu açıklamalarda bulundu:
TED Isparta Koleji Okul Öncesi ve İlkokulu Müdürü Hüseyin Şataf, 40 dönümlük kampüs alanı ile binanın fiziki yapısı ve alınan önlemlerle kolej öğrencilerinin normal dönemden farksız bir şekilde eğitim-öğretim sürecine başarılı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Merhum İşadamı Şevket Demirel’in vizyon projelerinden birisi olan TED Isparta Koleji, dünyanın başına bela olan pandemi sürecinde ülkemizde eğitim ve öğretim için en uygun okullardan biri. Zira 40 dönümden oluşan kampüsümüzde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise binaları birbirinden ayrı öğrencinin eğitim, öğretim ve gelişimi için geniş imkanlara sahip bir okul olduğunu vurguladı.


Neredeyse derslerimizin tamamını bahçede yapıyoruz.
TED Isparta Koleji Okul Öncesi kademesi TED’e özgü bir İngilizce programına sahip olmasının yanında çok büyük ve öğrencinin gelişimini destekleyen fiziki yapısıyla, dört tarafı yeşil alan, geniş ve her kapısı teraslara açılan sınıflar ile öğrencinin gelişimine destek olacak bütün imkanlara sahip bir okul.
.
Birinci sınıf öğrencilerimiz okumaya başladı.
Öğrencilerimiz şu an okuma yazma eğitimine başladılar. Birinci sınıflarda eğitim hem yüz yüze hem de online online olarak devam ediyor. Birinci sınıf öğrencilerimiz okul öncesi kadememizde ses eğitimlerine ilkokul sınıf öğretmenleri ile başladıkları için birinci sınıf çok keyifli geçiyor.
Artık veli iletişimi çok önemli.
Velilerimizle iletişim kanallarımızı daha da artırdık. Okulumuzun portalı üzerinden velilerimiz ile iletişim kuruyoruz. Bu dönemde velilerimizden gelen geri dönütler birlikteliğimizi ve eğitim-öğretim sürecini daha da güçlendiriyor.
Eğitim-öğretimi öğrencilerimiz ile, bilgilendirme toplantılarımızı ise velilerimiz ile, kampüs bahçemizde gerçekleştiriyoruz.
Geçen hafta birinci sınıf velilerimizi bahçemizde ağırladık. Gördük ki bahçe toplantılarımız çok keyifli ve verimli geçti. Pandemi sonrasında da bahçemizi bu şekilde kullanmaya devam edeceğiz.

‘TSE, Okulum Temiz Belgesi’
23 Mart 2020 tarihinden itibaren TED Okulları Pandemi Dönemi Okula Dönüş Eylem Planını ivedilikle hazırlayarak veliler ile paylaştı. Bu süreçte kampüs girişinden başlayarak, okul bahçesi, koridorlar, sınıflar, tuvaletler, atölyer, laboratuvarlar, açık ve kapılı sosyal tesislerimiz MEB, Sağlık Bakanlığının ve Türk Eğitim Derneğimizin genelgelerine uygun bir şekilde hazırlık çalışmaları tamamlanmıştır. TED Isparta Koleji olarak Milli Eğitim Bakanlığının açıklamaları doğrultusunda TSE’ye başvuru yaparak Okulum Temiz Belgesini aldık.

Kış şartları bahçeye çıkmamıza engel olmayacak.
Önümüzdeki günlerde havalar soğumaya başlayacak Öğrencilerimize iklim şartlarına göre kıyafet seçimi yapabilme becerisine sahip. Bu yüzden öğrencilerimiz ile birlikte teneffüslerimizi doya doya bahçede geçireceğiz. Öğrencilerimiz uygun kıyafetlerle geldikleri zaman teneffüs için dışarıya çıkabilecekler.
Güvene dayalı bir ortam.
Pandemi döneminde okulda eğer bir vaka olursa, ki olabilir. Sadece okulumuzda değil, her yerde yaşanabilir. Önemli olan her kurumun hazırlamakta sorumlu olduğu pandemi eylem planına göre hareket etmesi, birimleri harekete geçirmesi, şeffaf bir süreç yürütmesidir.
Ayrıca okulların rehberlik birimlerine çok sorumluluk düşüyor. Öğrencilerin psiko-sosyal durumlarıyla ilgili aileler ve öğrencilerle çalışmalar yapmalıdır. Öğrencilerin sosyal ve duygusal anlamda desteklenmesi çok önemli. dedi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER