ÖZTÜRK: DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI

Türkiye Amatör Futbolcular Birliği Başkanı Emrullah Öztürk, bugün İstanbul İstinye’de BAL takımları le TFF Başkan Vekili Al Düşmez’in toplantısının ardından bir açıklama yaptı.

‘Amatör futbolculardan Kulüplerimize çağrı’ başlığı altında yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“BİZLER ELİMİZE TAŞIN ALTINA SOKACAĞIZ”

“Çok kıymetli Başkanlarımız ve yöneticilerimizi, sizlerin de bizim yanımızda olduğunu ve liglerin başlamasını istemenizden dolayı ziyadesiyle memnun olduk. Sizlere teşekkür ederiz. Ancak bugün TFF Başkan Vekili Al Düşmez’in İstanbul’daki 27 takımı le yaptığı toplantıda sıkça tartışılan ve yolu kapatan engel olarak görülen Covd-19 test ücretler konusunda bizim bir teklifimiz var. Bu teklif sözde değil, tüm kalbimizle ve samimiyetimizle ifade ediyoruz. Yolu kapatan taşı alıp kenara koyacağız, bunu hep birlikte yapacağız. TFF niyetliyse test ücretler konusunda Kulüplerimize destek vermelidir. Bizler elimizi taşın altına sokacağız. Buradan ifade ediyoruz, bu sözümüzden geri dönmeyeceğiz. Her ne kadar amatör liglerde paranın adı geçmese de, her ne kadar TFF Başkan Vekili Al Düşmez, ‘amatörler evde barfiks çeksin’ dese de Allah biliyor sonra da herkes biliyor, BAL’da, SAL’da hatta bazı alt liglerde futbolculara emeğin karşılında belli başlı ödemeler yapılıyor. Bunu inkâr etmiyoruz, zaten alın terimizin karşılığını talep ediyoruz.”

Covd-19 pandemisi nedeniyle herkesin mağdur olduğuna vurgu yapan Emrullah Öztürk şöyle devam etti; 8 aydır futbolcu kardeşlerimiz mağdur oldu, işsiz kaldık, eşinden ayrılan, çocuğunu göremeyen kardeşlerimiz olmaya başladı. Dayanacak gücümüz kalmadı. Türkiye’de 70 bin amatör futbolcu adına konuşuyorum, Kulüplerimiz le yapacağımız görüşmelerde test ücretlerine biz karşılayacağız. Bizim için uğraşan Başkanlarımıza yöneticilerimize Allah kolaylık versin, biz onlara yük değil güç olacağız ve bu test ücretlerine anlaşmamız üzerinden kesilmesin kabul ediyoruz. Ve biz sadece BAL’ın değil, Süper Amatör Ligin, 1. Amatör Ligin ve diğer liglerin de başlamasını istiyoruz.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER