Özel Okulların Sağladığı Istihdam 1000’i Geçti

12 özel okul

-TED Koloji

-Bahçeşehir Koleji

-Doğa Okulları

-Boğaziçi Koleji

-Büyük Başarı Koleji

-Turuncu Koleji

-Final Okulları

- Kültür Koleji

-Rota Ortaokulu

-AEK Koleji

-Nokta Koleji

-Bilim İlkokulu

Isparta’da 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda faaliyet gösteren özel okul sayısı 12’yi buldu. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı için Isparta’da 4 okul yatırımı yapıldı. Bir okul da hazır binada açıldı. 12 özel kolejde toplam istihdam 1000’i geçti.

ITSO Meclis Üyesi, Özel Öğretim Kurumları Temsilcisi İsmail Akçil, Isparta’da özel okulların eğitime ve ekonomiye çok önemli katkıları olduğunun altını çizdi. Tüm okullarda istihdam edilen personlein 1000’in üzerinde olduğunu belirten Akçil, bu yıl Final, Turuncu, Büyük Başarı ve Boğaziçi Kolejlerinin yeni bina yatırımı gerçekleştirdiğini anlattı. Özel okul sektörüne en fazla yatırımın bu yıl yapıldığını kaydeden Akçil, sektöre KDV indirimi yapılması gerektiğini söyledi. 

 

ITSO Meclis Üyesi Akçil, özel öğretim kurumlarında KDV'nin yüzde 1'e indirilmesini talep ettiklerini belirterek, "KDV indirimi direkt velilerin okullara ödediği ücretlere yansıyacak bir şeydir." dedi.

Akçil, Son32’ye yaptığı açıklamada, özel öğretimin ve özel sağlık sektörünün devletin desteği, önderliği olmadan ayakta duramayacağını, dünyanın her yerinde uygulamaların bu yönde olduğunu söyledi.

Devletlerin bu desteği sağlarken aynı zamanda yükünü hafiflettiğini anlatan Akçil, şu an özel okullarda yaklaşık 1 milyon 440 bin öğrencinin eğitim aldığına dikkati çekti.
Bu noktada
özel okul sektörünün önünün açılması, sektöre bazı kolaylıkların getirilmesi konusunda çeşitli taleplerde bulunduklarını belirten Akçil, "Milli Eğitim Bakanlığımız ve ilgili bakanlıklarımızdan özel okullara KDV indirimi getirilmesini, KDV'nin yüzde 1'e indirilmesini talep ediyoruz. Birçok sektörde bu yapıldı." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER