Osman Zabun’dan Destek Sözü

Lozan Mübadiller Derneği’nin 45 kişiden oluşan Türk Sanat Müziği Korosu, Makedonya’da konser vermek için Dış İşleri Bakanlığı’na proje sundu.

Emre Mahallesi’nde yerleşik göçmenlerin oluşturduğu Lozan Mübadilleri Derneği, önemli çalışmalara imza atıyor. Dernek bünyesinde oluşturulan Türk Sanat Müziği korosu, profesyonellere taş çıkartıyor. Her hafta Perşembe günü gerçekleştirilen koro çalışmasının bu haftaki konuğu AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ile yönetim kurulu üyeleri oldu.

lozan.jpg

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, İl Başkan Yardımcıları Mustafa Tutar, Av. Mehmet Ali Eryiğit, Dr. Serhat Küçükcoşkun, Okay Karaman, İl Sekreteri Cem Karakaş, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Dilek Gündüz, Selim Karakuş, Hüseyin Açıkalın’ın katıldığı programda Lozan Mübadilleri Derneği Korusu küçük bir dinleti yaptı. Dernek Başkanı Ömer Konuk, katılımlarından ötürü AK Parti İl Başkanı Zabun ve ekibine teşekkür etti. Dernek bünyesinde oluşturulan koronun çok güzel çalışmalara imza attığını belirten Konuk, ‘dernek üyelerimizden oluşturduğumuz korumuz her hafta burada çalışma yapıyor. Yılda 3 konser düzenliyoruz. Çalışmalarımızı artırarak devam edeceğiz” dedi.

b48768a2-62f6-478d-a69c-e1b8c1b9a3dd.jpg

Lozan Mübadilleri Derneği korosunu Makedonya’ya götürmek istediklerini belirten Konuk, “Ohri kentinde mart ayından itibaren yaz festivali düzenleniyor. Bu festival kapsamında nisan ayında koromuzu Ohri’ye götürmek istiyoruz. Burada bir konser vereceğiz. Sayın AK Parti İl Başkanımızın destekleriyle Dış İşleri Bakanlığımıza projemizi sunduk. Projemiz onaylanırsa nisan ayında 45 kişilik koromuzu Ohri’ye götüreceğiz. Osman beye desteklerinden ötürü teşekkür ederiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun da Isparta Lozan Mübadilleri Derneği’nin çalışmalarına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Dış İşleri Bakanlığı’na sunulan dosyanın takipçisi olacağını belirten Zabun, “inşallah bakanlıktan destek alıp, bu projeyi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

1-003.jpg2-005.jpg3-003.jpg116940c8-3f01-4460-8949-4094d459ee6c.jpg

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER