Oldu Mu Kaymakam Bey!!!

Aksu Kaymakamlığı, ilçede Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden 53 aileye 2’şer adet inek desteğinde bulundu. Çiftçiler geri ödemede zorlanınca, Devlet aynı jesti yapmadı. İlçe Kaymakamı İdris Arslan, yaklaşık 9 biner TL borcu olan 53 aileye icra tebligatı gönderdi.

Kaymakamlığın icra tebligatı sonrasında şok yaşayan halkın sorunu Kaymakam İdris Arslan’a aktarıldı ancak çok etkili olmadı. AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Akbay ve arkadaşları Kaymakamdan icra sürecinin yaz dönemine doğru başlatılmasını talep etti. AK Parti  İlçe Başkanı Akbay, “Çiftçilerimiz şu an en kötü dönemi yaşıyor. Hayvanların yem ile beslendiği bir dönem. Bahar ve yaza doğru çiftçilerimiz daha rahat ödeme imkanı bulurlar. Kaymakam beyden borcun yaza doğru kapatılmasını istedik ama kabul görmedi. Vatandaşlarımız bu borcu şu an ödeyemez. Kimse ‘borcumuzu ödemeyeceğiz’ demiyor. Sadece biraz zaman istiyoruz” dedi.

Öte yandan Aksu’da yaşanan icra tebligatı şokunun altında provokasyon iddiaları da yatıyor. Bazı borçlu çiftçilerin Kaymakamlığa başvurarak ‘kaymakam bey siz sıkıştırmazsanız biz bu borcu ödemeyiz’ dediği iddia edildi. Bu şekilde görüş belirtenlerin CHP’li olduğu iddialar arasında.

 

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan Son 32 sorumlu tutulamaz. (Bkz. Kullanım Şartları ve Gizlilik İlkeleri) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.

 

 

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER