OLAYLARIN AYDINLATMASINDA VERİLER, TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda şu bilgilendirme yapıldı:

-Asayiş olaylarının aydınlatılmasında Türkiye’de artış yüzde 1.2, Isparta’da yüzde 1.3.

- Mala karşı olayların aydınlatılmasında Türkiye başarı oranı yüzde 48.7, Isparta’da yüzde 67.8

-Evden hırsızlık olayları aydınlatma Türkiye’de yüzde 32.5, Isparta’da yüzde 48.5.

-Mala karşı suçların aydınlatılması Türkiye’de yüzde 95.1, Isparta’da yüzde 96.5.

-Önemli 10 suçun aydınlatılmasında Türkiye’de yüzde 95, Isparta’da yüzde 96.7.

-Yakalanan kişi sayısında 2019’da yüzde 40.59 artış.

-Kişilere karşı işlenen suçlarda 2019’da artış yüzde 2.7 artış.

-Kişilere karşı işlenen önemli suçlar 2019’da yüzde 5.1 artış.”

 

 

 

 

ISPARTA EMNİYETİ, BAŞARI

ORTALAMASINI YÜKSELTTİ

Emniyet Müdürü Metin Akay, Isparta’da asayişi temin etme noktasında her türlü çalışmanın yapıldığını söyledi.

Isparta Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen basın toplantısıyla 2018-2019 yılındaki istatislik verileri değerlendirdi. Isparta İl Emniyet Müdürü Metin Akay, kentteki gazetecilerle Halıkent Mahallesinde bulunan Polisevinde bir araya geldi. Kahvaltının ardından basın toplantısı yapıldı. Toplantıya  Emniyet Müdürü Akay’ın yanı sıra Emniyet Müdür Yardımcıları Kamuran Koç, Enis Bilir, şube müdürleri ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda 2019 yolu asayiş istatistiklerinin değerlendirmesi yapıldı.  Asayiş, trafik, terör, narkotik ve kaçakçılıkla mücadele konularında düzenlenen operasyonlar, yapılan işlem sayıları,  yakalanan şüpheli verileri kamuoyuna sunuldu.

 

ZATEN İYİYİZ, AMA DAHA İYİ

DURUMA GELECEĞİZ

Isparta Emniyet Müdürü  Akay, “Bugün bir araya gelerek kamuoyunu aydınlamak istedik. Siz basın mensupları özel sektörde çalışıyorsanız olsanız da bir yerde kamuoyu görevi yapıyorsunuz. Bizler olayları takip ederken sizde kamuoyunu bilgilendiriyorsunuz. Kutsal bir görev yapıyorsunuz. Asayiş ve huzurun en üst seviyeye ulaşması için herkesten gelecek bilgi bizler için çok önemli. Asayişi temin etmek için çaba gösteriyoruz. Geldiğimde Isparta sakin, sıkıntısız şehir olarak gördüm. Bazı sıkıntılar oldu ama alınan tedbirlerle 2-3 aydır sıkıntı yaşamıyoruz. Valimiz ve bakanımızın destek ve talimatıyla asayişi en iyi şekilde temin etmeyle ilgili ihtiyaçlarımız giderilecek. Zaten iyiyiz ama daha iyi duruma geleceğiz”  dedi.

“GÜVEN MASALARI OLUŞTURULDU”

Önceyici Kolluk Faaliyetlerinden, kentteki sorumluluk alanlarından bahseden Müdür Akay, Güven Masalarının oluşturulduğunu bildirdi.  Akay, Güven Masası’nın yanı sıra Kadına Karşı Şiddetle Mücadele  Büro Amirliği olarak personel sayısının artırıldığına dikkat çekti.

ISPARTA EMNİYETİ’NDEN İKİNCİLİK

Bu arada 2019 yılı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerinin yapmış olduğu faaliyetlerin Emniyet Genel Müdürlüğünce değerlendirilmesi sonucu Isparta Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü kendi kategorisinde 23 il arasında ikinci seçildi.

Narkotik Şubesi ekip yönetimince şu bilgilendirme yapıldı:

“Sayın valimiz ve emniyet müdürümüzün talimatları doğrultusunda uyuşturucu konusunda elimizden geldiğince mücadele ediyoruz. Şüpheli sayısı artması uyuşturucu artıyor değil. Operasyon faaliyetleri artıyor. Eğitim faaliyetlerine ağırlık veriyoruz. 6000 kişiye eğitim verildi. Başkanlığımızın talimatı ile 2020’de annelere yönelik faaliyetler Isparta ili kendi kategorisinde (nüfusa göre) 23 il arasında ikinci başarılı il oldu.”

Öte yandan Isparta Emniyeti, asayişte kişilere karşı önemli 10 suçu aydınlatmada ise 96,7 başarı ortalamasına ulaştı. Ayrıca  hakkında yakalama kararı bulunan şahısları yakalamada 2018 yılına göre 2019 yılında yüzde 40 artış oranı yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 80 bin denetim hedefinin üzerine çıkan Isparta Emniyeti 306 bin kontrol sayısına ulaştı. Ayrıca kazaların daha olması ve hız oranının yanı sıra hatalı sollama yapan sürücülerin önüne geçmek için drone çalışması yapıldı. Drone ile 2019 yılında 538 sürücüye ceza kesildi.  Kom Şube Müdürlüğü,  2018 ile 2019 yılında yakalamada yüzde 29 artış sağladı.

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER