Okul Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pirimehmet Mahallesi 1575 Sokak’da 4 yıldır faaliyet gösteren Çanta Marina, okul sezonunun başlaması nedeniyle hazırlıklarını tamamladı. Kış döneminde stokladığı okul çantalarını ekonomik fiyatlarla satışa sunan Çanta Marina İşletmecisi Umut Faruk Gökşan, velilere önemli uyarılarda bulundu. 1 yıl başka bir işyerinde çalıştıktan sonra 4 yıl önce kendi işyerini kuran Gökşan, son32 ve egazetem.net’e şu açıklamalarda bulundu:

Çocukların sağlığı için veliler nasıl çantaları tercih etmelidir?

Veliler iyi bir çanta seçmesi için önce kalitesine daha sonra çantanın askısına, askının kalınlığına, sırt desteği var mı yok mu? Ya da sırt desteğinin hava alması çok önemli. Çünkü çocuk terlediği zaman koku yapmaması veya hiç terletmemesi gerekiyor. Veliler sırt desteği alırken dikkatli olmalılar. Sırt desteği çocuğun sırtını acıtıyor mu. Destek olacağına köstek mi oluyor? Çantanın büyüklüğü, çocuğun boyu, sırtı ve kamburlaşmaması için çok önemli. Yarasa askı çocuğun omuzlarına tam oturan askılardır.

TEKERLEKLİ ÇANTALAR TERCİH EDİLİYOR MU?

Biz çanta işletmecisi olarak tekerlekli çanta satmıyoruz ve tavsiyede etmiyoruz. Çünkü tekerlekli çantayı 1,2 ve 3.sınıftaki çocuklar kullanamıyor. Çocuklar çantayı çamurda, suda ,yan çevirip sürüyor o çantanın ömrü en fazla 1 veya 2 ay sürüyor. Daha sonra veliler tekrar çanta almaya geliyor, bu yüzden satmıyoruz. Bazı çocuklar heves edip ‘illa tekerlekli çanta almak istiyorum’ diyor tabi onlara da saygımız sonsuz.

Peki fiyatlar nasıl. Velilerin cebine yakacak düzeyde mi?

Maliyetler her yıl doğru orantılı olarak artıyor. Bunun en başta sebebi dolar. Çünkü dolar arttıkça işçi ve maliyet fiyatları artıyor. Bu yüzden de geçen yıla göre 10 tl artış var. 30 tl den 135 tl'ye kadar kalitesine göre fiyatlarımız var.

Kış aylarında çanta fiyatları uygun oluyor. Bu yüzden de işletme sahibi olarak kış ayında stok yapıyoruz. Sezon geldiğinde halka uygun fiyattan satışa çıkartıyoruz. Böylelikle hem halkın yükü hafiflemiş oluyor, hem de işletmeci olarak müşteri memnuniyetini sağlıyoruz.”

İLETİŞİM KANALLARI

Pirimehmet Mah. 1757 Sok. No: 13 ISPARTA

TEL: 0507 119 76 46

 

 

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER