O Tarih Açıklandı

Engelli memur adaylarının kamu kurumlarına atanabilmeleri için açılacak olan EKPSS tercih tarihlerinin Pazartesi günü açıklanacağı ve 11 Aralık tarihinde başvuruların başlayacağını duyuran Görme Engelliler Derneği Başkanı Mehmet Ali Özbey, “Engelli kardeşlrimizin bir süredir sabırsızlıkla beklediği atama tercihleri ile ilgili bilgi geldi ve 11 Aralık tarihinde tercihler yapılacak. Böylelikle bu engelli kardeşlerimizin atamaları yaptıkları tercihlere göre sayın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un belirttiğine göre bu ayın sonuna kadar yapılacak. Bu güzel haberden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm hükümet yetkililerine teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

Türkiye Engelliler Platformu tarafından yapılan açıklamaya göre; 2019 EKPSS tercihleri 11 Aralık'ta alınmaya başlanacak. Atama sayısı ve tercih kılavuzu bilgileri ise 9 Aralık'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanacak.

-Bakan Selçuk açıklamıştı-

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Kamu kurum ve kuruluşlarımızdan topladığımız talepler neticesinde aralık ayının son haftasında engelli kardeşlerimizin kamu kurumlarına atanması için bir kura töreni düzenleyeceğiz." ifadesinde bulunmuştu.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER