Kuruldan Ürküten Tablo:

İl Hıfzısıhha Kurulu fuhuş olaylarının önüne geçmek için toplandı. Vali Yardımcısı Dr Hakan Kubalı başkanlığında 21 Kasım tarihinde toplanan Kurul’un en önemli güündem maddesi her geçen gün artan fuhuş olaylarının önüne geçilmek üzere alınacak tedbirler oldu.

Gündemin 1. Maddesinde “İlimizde gizli olarak denetimsiz fuhuş yapan bay, bayan, transseksüel, travesti benzeri kişilerin fert ve toplum sağlığı açısından, büyük risk oluşturmakta oldukları, sayılarının giderek artması konusunda yaşanan sıkıntılar ve çözümler” İl Hıfzısıhha Kuruluna sunmak üzere 2 önemli karar alındı.

FUHUŞ YAPANA PARA CEZASI

Kurul, fuhuş yaptığı tespit edilen bay, bayan, travesti, transseksüel ve benzeri kimselere bu davranışlarından ötürü fuhuş yüzünden bulaşan zührevi hastalıklar la mücadele tüzüğünde belirtilen hükümlerin uygulanmasına hükmetti.

Tüzük gereği gizli ve aleni fuhuş yapanlara 31 Aralık 2019 tarihine kadar geçerli olmak üzere başka bir suç teşkil etmiyorsa en az 644, en çok 2 bin 610 TL idari para cezası uygulanacak.

Komisyon alt ve üst sınırı dikkate alarak Isparta’da bu suçu işleyenlere 2 bin 500 TL idari para ceza uygulanmasına bu cezanın polis ve Jandarma tarafından tatbik edilmesine karar verdi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER