KARDEŞ BELEDİYECİLİK PROJESİNİ EN İYİ UYGULAYAN İLLER ŞIRNAK VE ISPARTA’DIR

AK Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kardeş belediyecilik projesini en iyi uygulayan illerden birisinin Şırnak ve Isparta olduğunu dile getirdi. AK Partinin sıradan bir sistem partisi olmadığını vurgulayan İl Başkanı Erkan, “Sıradan bir sistem siyaseti yürütmeyiz. İnsanı esas alan, merkezde insanı tutan ve insanların huzurlu güzel bir şekilde yaşamasını öngören bir partiyiz. Kültürleri kaynaştırmayı, şehirleri tanıtmayı ve aralarında kardeş olma hukukunu yeni baştan bir araya getirmenin yollarını arayacaktır” dedi.

AK Parti iktidarı olarak şehri yeniden inşa ettiklerini dile getiren İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, “AK Parti ve hükümetimizin sayesinde yeni gelişen bu şehrimiz artık doğu ve güneydoğu da bir model, örnek bir şehirdir” ifadesinde bulundu.

Kardeş belediyecilik anlamında Isparta Belediyesi ile Uludere, Şenoba ve Hilal Belediyelerinin kardeş olduğunu dile getiren Erkan, “Bu vesileyle kendi kültürümüzü diğer illerimize aktarmaktan onur duyuyoruz. Bu uygulamaya destek veren başta Şükrü Başkanımız olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Halkımız şundan da emin olsun ki, artık HDP veya PKK bu toplumun huzurunu bölemeyecek. Bizler doğusuyla batısıyla bir bütünüz. 80 milyon yekvücuduz” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden İl Başkanı Erkan, “Başkanımızın ilimizi ziyaretinden ziyadesiyle memnun oldum. Kendimizi daha güçlü hissettik” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER