Kadınlar Özgüven Ve Yetenekleriyle Herşeyi Başarabilir

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Üyesi Kreş İşletmecisi Zeynep Vurupalmaz, Devletin kadınlara çok önemli destekler verdiğini söyledi. KAGİK’in heyecanlı ve üretken bir ekibe sahip olduğunu belirten Vurupalmaz, şu açıklamalarda bulundu:

PROJELERİMİZ VAR

“KAGİK İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapıyorum. Başkanımız Zuhal Büyükçulcu’nun da önderliğinde çok büyük bir hevesle başladık. Yaptığımız etkinlikler ve projeler ile ön plana çıkacağımızı düşünüyoruz. Isparta’nın bayanlarına destek verip, üretken olduklarını hissettirebilmek ve uygulamaya geçirmek amacındayız. Çok heyecanlı bir grup ile çalışıyoruz. Her gün yeni projeler geliştiriyoruz. Isparta’nın hediyelik eşyalarını dünyaya duyurmak istiyoruz. Üretim ve pazarlama ağı kurmak istiyoruz. Bu projemizi yakında kamuoyu ile paylaşacağız.

KADIN İSTERSE HER ŞEYİ BAŞARIR

Kadın girişimciliği destekleniyor. Ancak bizim kurumumuzda hiçbir destek yok. Eğitimcilere yönelik destekler yok. Diğer alanlarda özellikle kadınlara önemli destekler veriyor. Kadın girişimciliği artıyor. Evini yöneten bir kadın, neden bir iş yerini yönetemesin. Bir kadın isterse her şeyi başarabilir. Yeter ki kafasında istesin ve inansın. Kadının yapamayacağı hiçbir şey yok. Fiziki olarak yapamazsa düşünce gücüyle yapar. Kadının gücünü ciddiye almak gerekir.

ERKEKLER ÜSTÜN DEĞİL

Bayanlara bir değer gözü ile bakılması gerekir. Çünkü bayanlar girdikleri toplumda 1-0 yenik başlıyorlar. Biraz daha onların erkeklerden farklı olduğunu düşünmeden yaklaşılması gerekiyor. Bakışlarla bunu hissedebiliyoruz. Erkekler kendisini üstün görüyor. Kadınlarımız özgüven ve yetenekleriyle her şeyi başarabilir. Ancak fitili ateşlemek gerekiyor.

KADINA ŞİDDET KONUŞULMAMASI BİLE GEREKİR

Kadına şiddet konusunu konuşmuyor bile olmamız gerekiyor. Artık bitmesi gereken bir sorun. İnsanlar uzaya çıkarken biz hala insanların birbirine olan şiddetini konuşuyoruz. Konuşmuyor olmamız gerekir. Şiddetin her türlüsüne karşıyım.”

 

 

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER