Itkm Savaşları

 

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın TED Koleji Kariyer Günleri’nde bir öğrencinin sorusuna verdiği cevapta ITKM ile ilgili açıklamaları AK Parti kanadında tepkiyle karşılandı. ‘Devlete geçti yapamıyorlar’diyen Günaydın’a TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’ten sonra AK Parti İl Başkanı Osman Zabun da sert çıktı. Zabun, şöyle dedi:

 

ÖLMÜŞ İNSANIN ARKASINDAN BÖYLE KONUŞULMAZ

 

“Ne töre koydu, ne örf adet koydu. Son derece yanlış. Gayri ahlakı bir yaklaşım ile konuyu ele almıştır. Rencide edici bir üslup kullanmıştır. Rahmetli Hasan Balaman ile ilgili konuşması yakışmamıştır. Hepimiz ölümlüyüz. Sayın Günaydın’ın nasıl öleceğine ilişkin bir garantisi mi var? Bizim örf ve adetimizde ölen kişiyi hayırla yad ederiz, kötü konuşmayız.

 

2009’DAN SONRA KUSURUN TAMAMI

SAYIN GÜNAYDIN’A  AİTTİR

 

ITKM konusunda başından beri söylüyorum. Geçmişte, ihalenin yapıldığı tarihte yanlış var mıdır, yok mudur çok vakıf değilim. Dosyaların tamamını bilmiyorum. 2009 yılından sonra süreçte kusurun tamamı sayın Günaydın’a aittir. Kim ne derse desin. Başından beri söylüyorum. Bu konu siyasi malzeme edilemez. Hukuki destekse hukuki, siyasi destekse siyasi. Bu konuda destek verebileceğimizi defalarca söyledik.

 

FESH DAVASINDAN VAZGEÇMELİ

 

ITKM’de yüklenici firmaya kayyum ataması yapıldı. 2009’dan bu güne kadar açılmayan fesih davasını şimdi açması doğru değil. Ben o davanın dilekçelerini gördüm. İki şey talep ediliyor. Birisi Kadıahmetoğulları’nın eylemlerinden ötürü Belediye zararının tanzimi konusu. Diğer konu ise Kadıahmetoğulları şirketi ile yapılan sözleşmenin fesh edilmesi. Yani ortadan kaldırılması. Mahkeme bu konuyla ilgili bir karar verecek. Mahkeme bu konuda karar vermeden çivi çakılabilir mi? Diyelim kayyum heyeti inşaatı yaptı, 2 gün sonra mahkeme fesih kararı verince bunun hesabını nasıl verecekler. Burada yapılması gereken iş, fesh davasının geri çekilmesi. Sözleşmenin iptal riskinin ortadan kalkması gerekiyor. Ondan sonra da kayyum heyeti ile karşılıklı oturacaksınız. Kredi çıkartıldı. 20 milyon dolarlık kredi sağlandı. Şu an hazır. Gerekli şartları yerine getirildikten sonra kullanılabilir. Ve bu inşaat 4 ay ile 6 ay arasında tamamlanabilir.”

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER