Isubü’nün 10 Yıllık Kampüs Planı

Rektör Diler, “bu plan 10 yıllık. Ama 30-40 yıllık planlamamızda şehrin başka bir aksında yeni bir kampüs var” diye konuştu.

Isparta’nın ikinci üniversitesi olarak kurulan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kısa ve uzun vadeli gelişim planı ile büyüyecek. ISUBÜ Rektörü Prof. Dr İbrahim Diler şu anda geçici binalarda SDÜ Yerleşkesi içerisinde faaliyetlerini sürdüren üniversitenin 10 yıllık kısa vade 30 yıllık uzun vadeli bir plan dahilinde büyüyeceğini işaret etti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle Rektörlük binasının yemekhanesinde kahvaltıda buluşan Prof. Dr İbrahim Diler, üniversitelerinin eski Doğumevi ve Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alana yerleşimi için projenin hazırlandığını belirterek 2 arsanın üst geçit ile birbirine bağlanacağını ve burada konuşlanacağını ifade etti. SDÜ ile ortak olarak şu an kullanılan Doğu Yerleşkesinin kuzey kesimindeki yerlerin kendilerine verilmesi halinde faaliyetlerini sürdüreceklerini sözlerine ekleyen Diler, ‘Hükümetimiz ne zaman onay verirse yeni yerleşim alanı için çalışmalarımız başlayacak’ diye konuştu.

UZUN VADEDE KALICI YER

41 ülkeden 400 dolayında yabancı öğrencinin eğitim gördüğü ISUBÜ’nün gün geçtikçe büyüdüğüne işaret eden Rektör İbrahim Diler, ‘Üniversitemizin 10 yıllık gelişim planı az önce ifade ettiğim şekilde düşünülüyor. Tabi biz 20 yıllık 30 yıllık planlarımızı da yapıyoruz. Bunun içinde yer arayışlarımızı sürdürüyoruz’ sözlerine yer verdi.

Henüz 1 yıllık geçmişi bulunan ISUBÜ’nün birçok bölümde uygulama lsans öğretim,nde 7+1 modeli, Turizm Fakültesi’ne özel olarak 8+3 modeli Meslek Yüksekokulları için de 3+1 dönem işyeri eğitimine yönelik çalışmalarını tamamladığı ifade edildi.

ÇÖZÜM ODAKLI YAKLAŞIM

Buna yönelik olarak kurum, kuruluş, STK’lar ve kurumsal ticari işletmeler ile işbirliği ve işyeri protokolleri imzalanarak devreye alındığını haber veren Rektör Diler,’Amacımız Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden mezun olan tüm öğrencilerimizin özgüvenini arttırıp sahada iş bulabilmelerini kolaylaştırmaktır. Hedeflerimiz arasında; genelinde Türkiye’ye, özelinde Isparta’ya katma değer oluşturmayı amaç edindik. Bu bağlamda ITSO, ile işbirliği anlaşması imzalanmış ve çalışmalarımız devam etmektedir. MÜSİAD, IGSİAD ve Esnaf Odaları gibi sivil toplum kuruluşları ile işbirliği anlaşmaları imzalanmıştır. Devlet kurumları, siyaset kurumu, yerel yönetimler ve diğer sivil toplum kuruluşları, şehrin tüm dinamikleri ile meseleleri ele almaktayız. Sorun odaklı değil, çözüm odaklı yaklaşım içerisindeyiz. Verimli bir çalışma ile hem şehrimize, hem de bölgemize katkı sağlayacağımıza inancımız tamdır’ sözlerine yer verdi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER