Isparta’nın Büyük Sorunuydu

 

Koku sorunu için çalışmaların devam ettiğine değinen Vali Günaydın, sorunun giderilmesi noktasında hafta başında Kalkınma Bakanlığı’nın 2018 yılı yatırım programına alınması için yazı gönderildiğini söyledi. Birçok mahallenin etkilendiği kötü kokunun giderilmesi noktasındaki çalışmaları Isparta Valisi Şehmus Günaydın anlattı.

Koku sorununun giderilmesi noktasında çalışmaların devam ettiğine değinen Vali Şehmus Günaydın, hazırlanan projelerin Kalkınma Bakanlığı’nın 2018 yılı yatırım programına alınması için yazı gönderildiğini söyledi. Pazartesi günü çok acil olarak kalkınma bakanlığının programına girmesi içi biz valilik olarak yazımızı yazdık. Kredi kapsamına alınması için 2018 yılı yatırım programına alınması için yazımızı yazıp projemizi gönderdik. İnşallah projemiz kabul edilirse biz bu sene bu kokudan kurtulacağız inşallah. Hep ifade ediyorum bu konuda istediğimiz noktaya gelemedik, bunu itiraf ediyorum ama inşallah bu sene yıllardır Isparta’mızın gündeminde olan konuyu gündemimizden düşürmüş olacağız.

Proje için yaklaşık 3 milyon liralık bir ödeneğin olması gerektiğine dikkat çeken Vali Günaydın, yapılacak projeyi de anlattı. Yaklaşık 3 milyon liralık bir proje bunu bu sene kredilendirebilirsek bu şekilde eğer bir olumsuzluk olursa alternatif çalışmalarımız var onları değerlendireceğiz. Bu havuzların üstünün kapatılmasıyla ilgili bir proje bu kokuyu da büyük oranda gideriyor. Bunun örnekler var Uşak ilinde yapılmış deri organize sanayi yöneticileri yerinde gördüler. Ona benzer bir proje yaptılar bakanlığa sunduk sonucu bekliyoruz.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER