Isparta Emniyeti kaçakçılara göz açtırmadı

30 şüpheli hakkında soruşturma
Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce suç ve suçlu ile mücadele kapsamında 2020 yılı Temmuz ayı içerisinde 17 adet operasyon gerçekleştirildi. 
Yapılan çalışmalarda; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Kurma, Yönetme ve Üye Olma, Tefecilik, 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet, Vergi Kaçakçılığı, 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet, Zimmet, 6362 Sayılı Sermaye Piyasası Kanununa Muhalefet ve Nitelikli Dolandırıcılık suçlarından 30 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı. 
Yakalanan şüpheli şahıslardan;
38 adet sikke, 1 adet obje, 1 adet el dedektörü, siyah deriden oluşan 2 adet korumalık, 1 adet kama kılıfı, 1 adet içinde arapça yazılar bulunan sapsız bıçak, 1 adet arapça el yazması eski kitap, 20.200 dal boş ve 180 dal içi doldurulmuş makaron, 31 Kg kıyılmış tütün ile çeşitli senet, sözleşme ve evraklar ele geçirildi. 
Ayrıca haklarında arama kararı bulunan 4 şahıs ekiplerin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde yakalanmış, 3 şahıs adli makamlarca tutuklanmış olup, 1 şahıs ise adli makamlar tarafından serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER