Isparta 2017’de Ihracatını 30 Milyon $ Artırdı

​AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ve yönetim kurulu üyeleri Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı ziyarette, Isparta’nın gelişmesi büyümesi ve ekonomik güçlenmesi adına projeler ve işbirliği çalışmaları konuşuldu. 

​ITSO Başkanı Başdeğirmen, ekonomik verileri açıkladı ve Isparta’nın 2023 ihracat hedefine emin adımlarla ilerlediğini söyledi. AK Parti İl Başkanı Zabun da Isparta’nın ekonomisini güçlendiren ihracatını artıran işadamlarına ve bu yönde önemli çabalar harcayan ve projeler üreten ITSO Başkanı Başdeğirmen’e teşekkür etti.

​ITSO Başkanı Başdeğirmen ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

​“Yeni yönetim yeni yüzler yeni arkadaşlar, kongrenizden sonra daha önceden hizmet eden arkadaşların yanında yeni yüzleri de görüyoruz.Bizler, Isparta’nın gelişmesi anlamında her türlü projede birlik beraberlik içinde çalışmak hizmet etmek istiyoruz. Hepimizin amacı Isparta’ya hizmet etmek.  Ispartamıza hizmet etmek sizlerle birlikte olmak desteğinizi almak önemli. Bizim de ülkemizin büyüme hedeflerine yönelik hedeflerimiz var. Örneğin ülkemizin ihracat hedefi 500 milyar dolar bizim hedefimiz de 500 milyon dolar. Ispartamızın ihracatı istikrarlı şekilde artıyor. Geçen yıla göre 30 milyon dolar artırdık. Bu yönde Isparta Ticaret ve Sanayi Odamız olarak projeler üretiyoruz . son yıllarda baktığımızda ülke ekonomimiz çok iyi yerlere gidiyor. Ülkemize karşı oynanan her türlü oyuna karşı ülkemizin büyümesi dünyaya verilen bir mesajdır. Türkiye’miz çok güçlü bir ülke. Bunun yanında savunma sanayide büyümemiz çok önemli. Ülkemiz 2017 yılında ilk çeyrek de yüzde 5.2 ikinci çeyrekte de yüzde 5.1 iken üçüncü çeyrekte 11. 1 oranında büyümüşüz. Ekonomik gelişmeler bizleri mutlu ediyor. Ticaret ve Sanayi Odası olarak Isparta’ya birlikte hizmet ekmek istiyoruz. Kurum olarak, ekonomik çalışmalarımızın yanında sosyal çalışmalarımız da var. Sizlerin bizlere vereceği her türlü manevi destek bizleri daha iyiye götürecektir. Bizlere yol göstermeniz anlamında sizlere ihtiyacımız var. Ziyaretiniz için teşekkür ediyoruz. 

AK  Parti İl Başkanı Zabun da  konuşmasında şu konulara değindi: 

​“Sayın Başkanımıza ve ekibine böyle bir hizmet binasını kazandırdıkları ve ilimizin ekonomisinin güçlenmesine ihracatının artmasına destek verdikleri  için teşekkür ediyoruz. Kongremizi gerçekleştirdik, yeni görev alan arkadaşlarımız var. Yeni görev alan arkadaşlarımızla gerek Ticaret ve Sanayi Odamız gerekse diğer sivil toplum kuruluşları ile diyaloglarımız ve çalışmalarımız devam edecek. Siyaset ve memleketin kalkınması adına siyasetle birlikte bütün sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının el birliği ile bu sürece katkı sağlaması önemli. AK Parti ailesi olarak odamız başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Sayın başkanımın çabaları ile böyle bir hizmet binasını Isparta’ya kazandırdık. Ticaret ve Sanayi Odası ciddi anlamda elini taşın altına koydu. Bu eserin ortaya çıkması noktasında diğer kurumlarda katkı sağladılar. Böyle bir bina Isparta’ya kazandırıldı. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Tüccarımızın, esnafımızın sıkıntılarının aşılması ve motivasyonunu artıracak enerjisini yükseltecek maddi ve manevi anlamda her türlü desteği Milletvekillerimizle birlikte ortaya koymaya devam ediyoruz. Bunların sonucu olarak tüccarımızın esnafımızın çalışkanlığı sayesinde hamdolsun Ispartamızda ihracat rakamlarını artıran bir görünüm ortaya koyduk. Bazı sıkıntıları ülke olarak yaşıyoruz. Ama şunu bilmemiz gerekiyor geride bıraktığımız 15 yıllık iktidarımız dönemimizde hiçbir zaman şer odaklarına taviz vermedik ve onlara rağmen büyümeye devam ettik ve her türlü sorunun üstesinden gelmeyi başardık. Ülkemizin refah düzeyinin artırılması ve ekonomik güçlenmesi yani hem sosyal hemde ekonomik anlamda büyümesi devam etti. Bu konuda Sayın Başkanıma ve işadamlarına teşekkür etmek istiyoruz. Onların emeği büyük. 

Bunların yanı sıra, 2019 yerel seçimleri ve 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Gerekli çalışmaları yürüteceğiz. 2019 yerel seçimleri de hedefimiz iktidarıngücüyle yerelin gücünü birleştirmek. Isparta’nın önünü açmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Isparta, 2019 Mart ayını sabırla bekliyor. Biz de tüm gayretimizle geçmişten aldığımız tecrübelerle milletimizin önüne en iyi şekilde çıkacağız. Isparta’nın vizyonunu ufkunu genişletmesi ve şehrin kalkınması gerekiyor. Herşeyi ben bilirim ben yaptım mantığı ile yapmak mantıksızdır. Biz buna karşıyız. Bu zamana kadar yaptığımız hizmetleri katlayarak devam edeceğiz. Buna inancımız tamdır. Bu vesileyle bizlere ev sahipliği yapan Sayın Şükrü Başdeğirmen Başkana ve yönetimine teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER