İDDALARLA ALAKALI KULÜP BAŞKANLARI NELER DEDİ?

***Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel, "Bugün yapılan toplantı profesyonel liglerle ilgili. Bölgesel Amatör Ligle ilgili bir toplantı henüz yapılmadı" dedi.

 

***Isparta 32 Spor Başkanı Atakan Yazgan ise Bölgesel Amatör le ilgili bir kararın alınmadığını söyleyerek, adaletli bir kararın çıkacağına inandıklarını dile getirdi.

 

***Tekirdağspor Futbol Şube Sorumlusu : Tarık Eski : Aldığım bilgilere göre yüzde 90 bal ligi bu sezon oynanmamış kabul edilecek.

 

**Edirnespor Kulüp Başkanı Savaş Üner Bugün Amatör ligler görüşülmedi. Sadece Gençlik ve Spor Bakanı , Tff Başkanı ve Profesyonel liglerin temsilcileri toplantı yaptılar ve temsilciler kendi ligleri hakkında düşüncelerini söylemişlerdir. Lütfen çıkan asılsız haberlere aldırış etmeyelim. Bizlerde sonuna kadar hakkımızı savunacağız...

Haksız bir karar şayet çıkarsa Liglere katılmama kararı bile verebiliriz...

 

Kahta 02 Spor Kulüp Başkanı: Sosyal medyada 'Kâhta02Spor Şampiyonluğu' ile ilgili taraftarlarımızca bir takım paylaşımlar yapıldığından kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla zaruri bir açıklama yapma gereği duyuldu.

 

Şehrimizin takımı Kâhta02Spor 2019-2020 sezonunda yönetimi, futbolcuları, teknik heyeti ve siz büyük taraftarlarıyla büyük bir dayanışma ve güçlü bir özveri ile mücadele etmiş ve nihayetinde grubunda en yakın rakibe üç puan farkla şampiyonluk yolunda önemli bir avantajı yakalamıştır. Ancak dünyayı saran koronavirüs salgını nedeniyle TFF ligleri ertelediğinden büyük bir heyecanla beklediğiniz şampiyonluk zaferi de ertelenmek zorunda kalmıştır.

 

Ancak salgının tam tamına bitişi ile ilgili kesin bir takvim oluşmadığından bugün Gençlik ve Spor Bakanımız Sn Muharrem Kasapoğlu'nun başkanlığında spor müsabakalarının durumunu görüşmek üzere TFF Başkanı Sn Nihat Özdemir ve diğer yetkililerle toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantı sonucunda Süper ve 1. Lig müsabakalarının devam etmesine alt grupların ise;

 

1) Müsabakaların kaldığı yerden devamı

 

2) Hızlandırılmış müsabaka programının yapılması

 

3) Grup birincilerinin direk 3.lige çıkması şeklinde öneri olarak kamuoyuna sunulmuştur.

 

Nihaî karar önümüzdeki Salı ya da Çarşamba günü açıklanacağından takımımızın şampiyonluğu henüz tescillenmedi.

 

Ancak bu üç öneriden hangisi gerçekleşirse gerçekleşsin biz şampiyonluk yolunda takım, yönetim ve tüm taraftarlarıyla bütün gayretimizi ortaya koyduğumuzdan şampiyon olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

 

Bu düşüncelerle hepinizin Ramazan ayını tebrik ediyor, nihaî sonucun hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum...

 

Sağlıcakla kalınız...

 

***Yalovaspor Başkanı Onay Tuna, takımın 3. Lig’e çıkması yönündeki kararın açıklamasını beklediklerini söyledi.

Tuna, Kent 77 TV ekranlarında yayınlanan Spor Arena Programı’nda Onur Erdik’in konuğu oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Bölgesel Amatör Liglerdeki lider takımların 3. Lig’e çıktığı yönündeki haberleri değerlendiren Tuna, şunları kaydetti:

“Yalova, sosyal medyada yıkıldı. Henüz resmi bir açıklama yok. Bugün federasyon bir araya geldi. Orada görüşülen konular oldu. Toplantı sonrasında basına sızan bir haber oldu. BAL için grup liderlerinin 3. Lige çıkacağı yönünde önerge geldiği ve bunun kabul edileceği konuşuldu. Bu spor basınında da sosyal medyada da yer aldı. Fakat beni yine de tedbirli olmak zorundayım. Bize gelen resmi bir açıklama yok. Salı günü geleceği söylendi. Geldiği gibi bunu biz Yalovaspor taraftarıyla paylaşırız. Gönül ister ki bu akşam hep beraber sevinelim.”

KARARIN ÇIKACAĞI YÖNÜNDE BEKLENTİLER BÜYÜK

Kararın çıkacağı yönünde beklentileri olduğunu ifade eden Tuna, “Benim kişisel kanaatim, yaptığım telefon görüşmeleri sonucu, böyle bir kararın çıkacağı yönünde beklentiler çok büyük. Bu konu üzerin tartışılıp, konuşulmuş. Bunsan sonra bize sadece resmi açıklamanın gelmesini sabırla beklemek yakışır” diye konuştu.

BİRİNCİ SIRADAKİ TAKIMLAR İÇİN İZLENECEK YOL BELLİ

BAL’daki lider takımlarla ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını ikincilerle ilgili formül bulunamaya çalışıldığını sözlerine ekleyen Tuna, şöyle devam etti:

“Birinci sıradaki takımlar için izlenecek yol belli. Bu saatten sonra amatör liglerin başlayacağı kanaatinde değilim. Profesyonel ligler başlatacaklardır, en azından Süper Lig oynanacaktır. Alt liglerde de play-offlar onanacaktır. Birincilerin durumu bana göre net. Burada tartışılacak konu ikinci sıradakilerin durumu ne olacak. Sonuçta biz 5 puanla öne olabiliriz ama matematiksel olarak şampiyonluğumuz garanti değil. Diğer gruplarda birer puan farklı ikinci sırada olan takımlar var. İki ihtimal üzerine konuşuluyor. Bize gelen duyumlar bu şekilde. Ya dördüncü lig kurulacak, BAL ile 3. Lig arasında. İkinci sıradaki takımları oraya alacaklar. Ya da puanlama olarak en iyi 6 tane ligin 2’ncisini 3 Lig’e çıkarma durumu olabilir. Bunlar ihtimaller, resmi bir açıklama yok.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER