Hayatlarının Baharında Yaşam Hakları Ellerinden Alınamaz

Cinayete kurban gidenlerin özellikle genç olmasına dikkat çeken Başkan Çankaya, hayatlarının baharında yaşam hakları ellerinden alınan gençler için çok üzüldüklerini ifade etti.

BARO Başkanlığı Isparta’da son günlerde yaşanan cinayetlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

BARO Başkanı Av. Ünsal Çankaya ve BARO Başkan Yardımcısı Av. Fatih Semiz’in ortak yaptığı açıklamada cinayetler nedeniyle hayatlarının baharında yaşamlarını yitirenlere bir kez daha rahmet dilenirken, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır temennisinde bulunuldu.

ISPARTA BARIŞ VE HUZUR DOLU BİR ŞEHİRDİR

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirten Av. Ünsal Çankaya, Isparta’da son günlerde yaşanan olumsuz hadiseleri şu şekilde değerlendirdi; “Isparta normal şartlar içerisinde barış ve huzur dolu bir ortam olarak son derece güvenli bir şehirdir. Günün her saatinde son derece güvenlidir. Bu tür üzücü olayların peş peşe yaşanması talihsiz bir durumdur. Biz hukukçular olarak, avukatlar olarak şiddetin çözüm değil, suç olduğunu her platformda altını çizerek belirtme ihtiyacı duymaktayız. Burada en önemli konu vatandaşın eğitimli olması ve şiddete yönelmemesidir. Münferit olarak gerçekleşen olaylarda vatandaşların nereye başvuracağını ve yasal haklarının neler olduğunu bilmesi son derece önemlidir” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER