Güzellik Ve Cilt Bakım Uzmanı Behiye Demir

Antalya’da uzun yıllar cilt ve güzellik bakım alanında hizmet veren Behiye Demir, memleketi Isparta’da kendi işyerini açtı. Behiye Demir, “bay ya da bayan hiç fark etmez herkes kendi cildiyle ilgilenmeli” diyor.

3ce5cebd-1d32-465a-8a4d-93aa714e5b45.jpg

Uzun yıllar Antalya’da güzellik merkezi işletmeciliği yapan, Dedeman ve Falez otellerinin SPA’sını işleten Güzellik ve Cilt Bakım Uzmanı Behiye Demir, Isparta’da hizmet vermeye başladı. Aksu Caddesi Ordu Evi karşısındaki işyerinde bay ve bayanlar için profesyonel cilt  bakımı ile lazer epilasyon hizmeti veren Behiye Demir, cilt bakımı ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Son32: Sizi tanıyabilir miyiz?

Behiye Demir:  Isparta merkez doğumluyum. Annem-babam Sarıidrisli. Bu işe 1997’de başladım. Burada bir arkadaşımın yanında işe başladım, daha sonra ona ortak oldum. Ben daha sonra ortaklıktan ayrıldım, 1998’de Antalya’ya gittim. Orada medikal sektöründe çalışmaya başladım. Antalya’da cilt bakım kurslarına gittim, en üst seviyede eğitimleri aldım. Her türlü belgeye sahibim. İlk işyerimi Antalya’da açtım. Güzellik salonu olarak hizmet verdik. Daha sonra işleri genişletip 5 yıldızlı otellerde SPA sektörüne girdim. Antalya Dedeman Otel ve Falez Otel’in SPA’larını işlettim. Herşey güzel gidiyordu ama özel nedenlerden dolayı tekrar Isparta’ya geldim. Bu işi kendi memleketimde yapmaya karar verdim. 

Son32: Ne tür hizmetler veriyorsunuz?

Behiye Demir: Burada eşim, dostum, arkadaşlarım ile güzel bir başlangıç yaptık. Bakımlı olmayı seven, bu işlere özen gösteren herkese elimden geleni yapıyorum. Profesyonel cilt bakımı ve lazer epilasyonu hizmeti veriyoruz. Bay ve bayanlara hizmet veriyoruz.

Cilt ve güzellik bakımı yaptırmak isteyenler nelere dikkat etmelidir?

Behiye Demir: İlk önce yapan kişinin bu işin ehli olup olmadığına dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelik bu olmalı. Gerçekten o insan işin ehli mi, değil mi? Net bir araştırma yapmak gerekiyor. Kullanılan ürünler ve cihazlar çok önemli. Herkes cihaz alıp koyabilir. Bu işin tekniği de çok önemli. Cilde zarar vermemek gerekiyor. Bütünüyle düşünülmeli. Cihazı basıp geçmek ya da ‘ben cilt bakımı yapıyorum’ diye kremleri sürüp geçmek iş değil. Cildi tanımak, deriyi tanımak gerekiyor. Hassasiyet ve özen göstermek gerekiyor.

6a43168e-cf17-4d5f-ad60-787a5fcd9f6d.jpg

Cilt bakımı makyaj değildir. Bay ya da bayan hiç fark etmez bu konu cildin sağlığı ile ilgili bir durum. Cildin sağlığı çok önemli. Cildin temizlik aşamasını yaptıktan sonra ürünlerle desteklemek gerekiyor. Problem ne ise, sivilce, akne ya da kırışıklık gibi konularda önce temizlik yapılmalı sonra ürün kullanılmalı.

55927f3d-b88e-43d5-bf95-1ce729b767bd.jpg

Son32: Güneş ve sigaranın oldukça zararlı olduğunu  biliyoruz.

Behiye Demir: Güneş önemli bir faktör. Güneş ışınlarından cildi korumak gerekiyor. Sigaranın da olumsuz etkileri var. Biz elimizden geldiğince bu zararları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.

Son32: Cihazlarınızdan bahseder misiniz:

Behiye Demir: Lazer epilasyon cihazımız son teknolojik. Seanslara düzenli uyulduktan sonra sonuç alıyoruz. Gelen arkadaşlarımın hepsi de çok memnun. Referanslarımız mevcut.

Son32: Hangi aşamaları uyguluyorsunuz?

Behiye Demir:Müşterimiz kim olursa olsun iyi sonuç almasına dikkat ederiz. İlk olarak temizleme aşamasını yapıyoruz. Cildin durumuna göre uygulamalarımız var. Daha sonra kremliyoruz, buhar uyguluyoruz. Ciltteki problemler temizlendikten sonra gerekli aşamaları uyguluyoruz. Cilt tipine göre maske uygulamaları yapıyoruz.

Her cildin belli yaştan sonra bakıma ihtiyacı var. Erkek ya da bayan hiç fark etmez herkes kendi cildiyle ilgilenmelidir. Bunun erkeği kadını yok. İnsanlar birbirleriyle muhatap olurken yüzlerine bakıyorlar.

Gazi Kemal Mahallesi Ordu Evi karşısı Gazi Gürelli Apartmanı Kat: 2

TEL:0537 816 99 69

0bfb1a2b-1f6a-485c-b95a-a3fdeaddf04e.jpg

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER