Genç Işadamı Hakan Kılıç: Şehir Hastanesi Isparta Sağlık Sektörünü Büyüttü

hk.jpg

İlimiz medikal sektörünün önemli aktörlerinden Uzman Medikal’in sahibi Genç İşadamı Hakan Kılıç, Şehir Hastanesi’nin sağlık sektörüne olan katkısını anlattı. Şehir Hastanesi ile birlikte medikal sektöründe kapasite olarak artma yaşandığını belirten Kılıç, Isparta’nın son yıllarda sağlıkta önemli ivmeler kazandığının altını çizdi. Son32’ye özel röportaj veren Genç İşadamı Hakan Kılıç, medikal sektöründe ‘yerli imalat’ için büyük hedefleri olduğunu söyledi. İşte Kılıç’ın açıklamaları:

0b58123b-e75f-4fa5-a8fd-4450e8f6d67e.jpg

5 YIL ÇALIŞTIKTAN SORA

KENDİ İŞYERİNİ KURDU

“1990 Yalvaç’ta doğdum. Babam Şarkikaraağaçlı. 1996’da babanı işi dolayısıyla Isparta merkeze taşındık. İlkokulu ve ortaokulu Ülkü’de okudum. Karaağaç Mahallesi nüfusuna kayıtlıyım. Anadolu Teknik Lise elektrik-elektronik bölümünden mezun oldum. Süleyman Demirel Üniversitesi’nde biyomedikal bölümünü tamamladım. Okurken iş hayatın atıldım. Medikal firmalarda çalıştım. Cerrahi ameliyatlar için malzeme temini yapan medikal şirketlerinde çalıştım. Bu alanda kendimi geliştirdim. 5 yıl farklı firmalarda çalıştıktan sonra kendi işimi kurmaya karar verdim. KOSGEB aracılığıyla girişimcilik eğitimine katıldım. Girişimcilik sertifikası aldım. Ama KOSGEB desteğini kullanmadım.

EVDE YARA BAKIMI İÇİN

ÖZEL EKİP OLUŞTURDU

18 Şubat 2015 tarihinde Uzman Medikal adıyla Çünür Mahallesi’nde kendi işyerimi açtım. Dahiliye ve cerrahi alanda hastanelere malzeme temininde bulundum. 2016 yılında ikinci şubemizi Gülkent Devlet Hastanesi karşısında açtık. Şu an da 5 kişiye istihdam sağlıyoruz. Hastanelerde yara bakım, sarf malzeme ve kök hücre tedavisine yönelik temin yapıyoruz. Uzman Medikal olarak sadece malzeme satmakla kalmadık. Hastaneden taburcu olan hastalara evinde hizmet veriyoruz. Bunun için 2 ekip oluşturduk. Ekibimiz tedavisi evde devam eden hastaları ziyaret edip yaralarını kontrol ediyor, pansuman ediyor, gerekirse doktorunu bilgilendiriyoruz.

247d5489-9abe-4b25-abc3-4a01b650a82f.jpg

DEVLET, HASTALARIN HER TÜRLÜ

İHTİYACINI KARŞILIYOR

Medikal sektöründe 500’ü aşkın ürünün devlet tarafından ödemesi yapılmaktadır. Solunum cihazları, ve hasat yataklarının devlet ödemesi yok. Ama diğer tüm malzemeler devlet tarafından ödeniyor. Bu da devletimizin büyüklüğünü ortaya koyuyor. Devletimiz hastasının her türlü ihtiyacını karşılıyor. Son yıllarda sağlık alanında büyük devrimler yaşanıyor. Isparta’da da bundan nasibini aldı. Isparta Şehir Hastanesi çok önemli bir yatırım. Bu hastane ile birlikte medikal sektörü de büyük kazanımlar elde etti. İş yoğunluğumuz arttı. Hasta yoğunluğu arttı. Isparta Şehir Hastanesi yatırımı ile medikal sektörü de büyüdü. Yeni cihazlarla birlikte daha önce yapılamayan ameliyatlar artık yapılabiliyor. Başka şehirlere kaptırdığımız hastalar kendi şehrinde tedavi olabiliyor. Hatta başka şehirlerden hastalar geliyor.

KENDİSİ ÜRETMEK İSİTİYOR

Medikal sektöründe üretime yönelik hedefim var. Ülkemiz medikal malzemelerde dışa bağımlı durumda. Bunu sonlandırmak istiyoruz. Gerek sarf malzeme gerekse yara bakım malzemeleri konusunda yerli üretim yapmak istiyoruz. Bu konuda hazırlıklarımız var.  Kendi tesisimizde bu malzemeleri imal edeceğiz. Uzman Medikal olarak yerli üretimi destekliyoruz. Şu an  satışını yaptığımız birçok ürünümüz yerli. Yerli imalatı tercih ediyoruz.

ITSO’NUN ÇALIŞMALARINI

TAKTİRLE İZLİYORUM

İş dünyasına yönelik hedeflerimiz var. İnsanlara daha fazla yardımcı olmak istiyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve yönetimini çok beğeniyorum. Çalışmalarını taktirle izliyorum. Bu alanlarda insanlara, iş dünyasına yardımcı oluyorlar ve katkı sağlıyorlar. Ben de önümüzdeki dönemde ITSO ekibi içerisinde olmak istiyorum. Bu konuda üzerime düşen bir görev olursa, bundan kaçmayacağım.”

8377a109-163a-4648-8b91-096f1f238327.jpg

UZMAN İNŞAATI KURDU

5 Ağustos 2017’de Sınıf Öğretmeni Asiye Kılıç ile evlenen İşadamı Hakan Kılıç, yapı sektöründe de faaliyet gösteriyor. 2015’de Uzman İnşaatı kuran Kılıç, ilk olarak Fatih Mahallesi’nde 4 dairelik bir proje yaptı. 150 m2’lik, 3+1 daireler önümüzdeki aylarda tamamlanacak.

İLETİŞİM KANALLARI

SSK İl Müdürlüğü (eski Gülkent Devlet Hastanesi) karşısı

TEL: 0246 232 11 23

 

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER