Gelendostspor Başkanından Çarpıcı Iddia:

Isparta 1. Amatör Futbol Ligi’nde 8. Hafta karşılaşmasında şampiyonluk adaylarından Gelendostspor, Çünürspor’u Erhan Algül ve Mustan Altan’ın attığı gollerle 2-0 devirdi. Milli Egemenlik Sahası’nda oynanan maçı Milli Egemenlik Sahası’nda  oynanan maçı Onur Akol, Furkan Yöntem ve  Erkut Deliktaş isimli hakemler yönetti.

     Gelendostspor Başkanı İsmail Esen, Çünürspor – Gelendostspor müsabakasının 20. Maçında hava topunda yaşanan poziyonla ilgili çarpıcı iddiada bulundu. Maçın hakeminin gözlemci  A.A. etkisiyle kırmızı kart gösterdiğini iddia eden Esen, konuyla ilgili şunları söyledi:

 “01.12.2019 Pazar günü oynanan Çünürspor – Gelendostspor müsabakasının 20. dakikasında rakip kaleci ile hava topuna çıkan ve rakip kaleci ile havada çarpışarak ve kalecinin üzerine düşen 9 numaralı oyuncumuz Erhan Algül’e verilen kırmızı kartın verildiği pozisyon için yapılan yanlışlık değil aslında bir suç unsuru oluşturan bir durumdur.Pozisyonda faul çalma gereği duymayan Maçın orta hakemi Futbolcumuz Erhan Algül’e sağlık müdahalesi ardından sarı kart vereceğini beyan ediyor. Sonradan maçın gözlemcisi olduğunu öğrendiğimiz kişi hakem ile küçük bir konuşması oldu ve sarı kart vereceğini söyleyen hakem kırmızı kartla oyuncumuzu dışarı attı. Bir gözlemcinin maçın orta hakemine müdahale etmesi saha içinde hakem ile konuşması bile kesinlikle yetki ve görevlerini   aşan ve suç unsuru oluşturan bir durumdur.Bu durumu Isparta’da çözemeyeceğimizi düşünerek MHK’ya görüntüler ile  başvuru yapıyoruz.

Emek ve alın teri bir mücadelenin en kutsal parçasıdır. Çünürspor ile deplasmanda oynadığımız mücadelenin hakemi  karşılaşma genelinde iyi bir yönetim göstermesine rağmen, ligin kaderine etki eden çok önemli hata yaparak bu emek ve alın terinin zayi olmasına sebebiyet vermiştir. Verilen yanlış kararlar, kamu vicdanını yaralamaktadır. Taraftarımız şundan emin olmalılar ki; bu tür hakem hataları karşısında yönetim kurulumuz gerekli girişimlerini yapacaktır. Biz yönetim olarak; konuşmuş olmak için, tribünlere oynamak için, ya da günü kurtarmak, mazeret üretmek için konuşan insanlar değiliz.

Bu hafta sonu Emrespor ile liderlik maçı oynayacağız.Yeneriz ,yeniliriz sonuçta kazanan Isparta futbolu ve dostluk olsun.Sadece futbolun güzelliklerinin ön plana çıkması temennisi ile

Gelişen bu olaylar karşısında haklı tepkilerini medeni bir şekilde ortaya koyan ve maç sonu yanımıza gelip destek veren tüm  futbolseverlere şükranlarımızı sunuyoruz.”

    Bu arada Isparta İl Hakem Kurulu Başkanı Ömer Kürşad Tüfekçi ise olayları yalanlayarak, “Maçın hakemi ve gözlemcisiyle de konuştuk. Karar hakemindir. Gözlemci olaylara müdahil olmadı” açıklamasında bulundu.

 

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER