Eski Köyden Yeni Köye: Darıbükü

İlçeye yapılan Kasımlar Hidroelektrik Santralinin su toplama havzasında kalan evler için yenileri yapılarak hak sahiplerine teslim edildi.

hese-selcuk.jpg

Kasımlar Hidroelektrik Santralini yapan Gülsan Holding Değirmenüstü Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan 24 yeni eve hak sahipleri 2016 Mayıs ayında taşındı. Camisi ve köy konağı ile birlikte yeni bir yerleşim alanı oluşturuldu.

Kanalizasyon ve içme suyu var. Evsel atık sorunu toplu fosseptik ile çözülmüş, çevre ve doğa korunmuş. Darıbükü Köyü Muhtarı Hese Selçuk, çalışmaları yakından takip ediyor.  2018 döneminde çevre düzenlemeleri ile birlikte kilit taş döşemesi de yapılacak.   

dsc_2979.jpg

Darıbükülü vatandaşlar artık 100 ve 140 metrekareden oluşan yeni evlerde hayatlarını sürdürmekteler. Yeni evlerin 350’şer metrekarelerden oluşan bahçeleri de var.

Toprak evlerden modern betonarme evlere geçen vatandaşlar hayatlarından memnun. Toz topraktan ziyade daha modern evlerde hayatlarını sürdürmeleri onları mutlu ediyor. Yeni evlerin ısıtması daha kolay, temizliği daha kolay.

      dsc_2989.jpg

 

dsc_2976.jpg

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER