English Time Isparta'da

 

 

Türkiye'nin en büyük dil okulu English Time, 36.Şubesi'ni Isparta'da açtı. Konuşma İngilizcesi ve sınavlara hazırlık eğitim programları başta olmak üzere 7'den 70'e herkes için İngilizce hizmeti veren English Time'de görev yapan 8 hocanın 7'si yabancı.

1997 yılı sonunda kurulan ve geçen 20 yıllık zaman diliminde Türkiye'nin en büyük dil okulu haline gelen English Time, Isparta'da da açıldı. Özel sektörde bir süre çalıştıktan sonra kendi işlerini kurmaya karar veren Mevlüt-Ramazan Atça kardeşler Belediye İşhanı 5.katında  9 derslikli 700 m2'lik alanda Isparta'nın en modern ve en büyük dil okulunu açtılar. English Time'de konuşma İngilizcesi, YDS ve uluslararası sınavlara yönelik kurs programları düzenleniyor. İngilizce sineması ve ücretsiz kafe hizmeti English Time'in artıları arasında. Dahası Dil Okulunda görev yapan 8 eğiticinin 7'si yabancı.

 

ISPARTA'NIN EN BÜYÜK DİL OKULU

2005 yılından sonra franchising sistemi ile Türkiye'ye hatta İngiltere ve Amerika'daki şubeleri ile dünyaya açılan English Time'in 36.şubesi Isparta'da Girişimci kardeşler Mevlüt-Ramazan Atça tarafından açıldı. Uzun süre özel sektörde çalıştıktan sonra kendi işlerini kurmaya karar veren Atça kardeşler, Isparta'ya 1200 öğrenci kapasiteli modern bir dil okulu kazandırdılar.

 

BİLİNDİK BİR MARKA OLSUN İSTEDİK

İngilizce artık olmazsa olmaz. İnsanlar bir kişiyi işe alırken Türkçesini sormuyor. İngilizceyi soruyor. Bankaya başvuran kişilerin CV'lerinde çok denk geliyordu. Birçok banka genel müdürlüğü artık İngilizce bilmeyeni almıyor. İngilizce sertifikasını nereden aldığına bile bakıyorduk. Kurumsal firmalara öncelik veriliyordu. O dönemlerde de görmüştüm English Time çok bilindik bir firma. Bizim Isparta'ya şehir dışından gelen çok kişi var. İstanbul'dan, Ankara'dan, İzmir'den. Bu işi yapmaya karar verdiğimiz de dışarıdan gelen öğrencileri de hesap ederek 'English Time bir marka. Isparta şubesini açalım' dedik.

1200 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ

BİR DİL OKULU

Burada 36.şubeyiz. Franchising alabilmek için 3 ay görüştük. Defalarca gidip-geldik. Adamların bir standardı var. 15 Eylül'de açtık, 2 kez genel merkezden ziyarete geldiler. Burası 700 m2'lik bir alan. 9 tane dersliğimiz var. Konferans salonumuz var. Genel İngilizce konuşmaya yönelik kurslarımız, YDS, Uluslararası sınavlara yönelik hazırlık kurslarımız var. 1200 öğrenci kapasitesine sahibiz. Çok şükür bizim beklediğimizden iyi. Kiralama süreci ve tadilat biraz uzun sürdü. Eylül sonuna açılabildik. Ona rağmen çok çok iyiyiz. Bu yıl 5-6 yıldır faaliyet gösterenler kadar öğrenci kabul ettiğimizi söyleyebiliriz.

 

İNGİLİZCE SİNEMASI VE

ÜCRETSİZ KAFE HİZMETİ

Burada konuşma kulüplerimiz var. Ücretsiz ve süresiz bir hizmet sunuyoruz. Dışarıdan gelseniz, kurs öğrencimiz olmasanız bile katılabiliyorsunuz. Sinema salonumuz var. Sabah 09.00'dan akşam 22.00'a kadar açık. İngilizce filmler izletiyoruz. İkram odası oluşturduk. Çay-kahve ücretsiz. İngilizce çok yoğun bariz kalma ile öğrenilir. Kafede oturacaksanız burada oturun. Hocamızla konuşup, vakit geçirin. Burada sabahtan akşama kadar İngilizce konuşuluyor. Bu hizmetimiz ücretsiz olarak herkese veriliyor. 8 kişilik eğitim kadromuz var. 7'si yabancı. Eğitici bulmakta zorluk yaşamıyoruz. Zaten eğitimcileri genel merkezimiz seçiyor. Onların yönlendirmesi ile çok rahat eğitimci bulabiliyoruz."

MADEN SEKTÖRÜ

ÇİNCEYİ TERCİH EDİYOR

Belediye İşhanı 5.katında açılan English Time'de yabancı dil kursları sadece İngilizce ile sınırlı değil. English Time'de İngilizce'den sonra en çok ilgi gören kurs Çince. Sonra da Almanca geliyor.

English Time Kurucusu Mevlüt Atça, Çince kurslarına gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını söyledi. SDÜ Maden Mühendisliği bölümünden okuyan öğrencilerin Çince kurslarına ilgi gösterdiğini belirten Atça, "Şu anda Türkiye maden sektörünün yüzde 60'ı Isparta'da. Şu anda Çince kursunda 15 civarında öğrencimiz var" dedi.

 

ÖĞRETMEN MERKEZLİ

İNTERAKTİF EĞİTİM MODELİ

Mevlüt Atça, English Time Dil Okulları'nın eğitim programını şöyle anlattı:

"English Time Dil Okulları tüm eğitim programlarında öğretmen merkezli interaktif bir eğitim modeli uygular. ‘‘Communicative Approach” İletişimsel Yaklaşım ilkesinden hareket ederek hazırlanmış eğitim programlarımızda öğrencilere İngilizce dilinin tüm işlevlerinin etkili ve doğru kullanımı sistemli bir şekilde öğretilir.

Tüm eğitim programlarının ana dili İngilizce olan yabancı hocalarla gerçekleştirildiği English Time Dil Okulları’nda Genel İngilizce eğitim programları 6 kurluk eğitim sistemi baz alınarak gerçekleştirilmektedir. 6 kurluk eğitim sistemi öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçlarına yönelik İngilizce dil eğitim programlarının içeriklerini kapsayan ve öğrencilerin bu içerikler doğrultusundaki tanımlamalara göre en uygun sınıflara yerleştirilmesini sağlayan ilkeler bütünüdür.

Genel İngilizce Eğitim Programları dışında çeşitli meslek gruplarına yönelik Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları, ulusal ve uluslararası İngilizce dil sınavlarına yönelik hazırlık programları ve 18 Yaş Altı Gruba Yönelik İngilizce Dil Eğitim Programlarının da öğrencilere sunulduğu English Time‘da tüm eğitim programlarımız, deneyimli akademik kadromuzun pedagojik bilgi ve tecrübeleri ile öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçları doğrultusunda özenle oluşturulmuştur.

 

Eğitim süreleri farklı program seçenekleri ve bu programların yoğunluğuna bağlı olarak 1 ile 15 hafta arasında değişir. Hafta içi sabah (ekstra yoğun), hafta içi öğleden sonra (ekonomik program), hafta içi akşam (yoğun), hafta sonu sabah ve hafta sonu öğleden sonra olmak üzere 5 farklı program uygulaması mevcuttur. English Time Dil Okulları’nda uygulanan eğitim programları müfredat, metodoloji ve ölçme-değerlendirme sistemi açısından Avrupa Dil Yeterlilik standartlarına da (CEFR) uyumludur."  SON32 ÖZEL HABERİ

 

İLETİŞİM KANALLARI

Belediye İşhanı 5.Kat

 0246 500 444 9

[email protected]

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER