Emanet Ehil Ellerde!emanet Ehil Ellerde!

31 Mart seçimlerinin ardından Sav Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Şakir İpekçi, yatırımlara hızlı başladı. Kasabayı şaha kaldıracak yatırımlara imza atan Başkan İpekçi, başta doğalgaz olmak üzere gölet yapımı, içme suyu ve kanalizasyon hatlarının yenilenmesi, tabakhaneden kaynaklanan kötü kokunun giderilmesi, Millet Parkı yapımı ve Savspor’un yeniden sahalarda yerini alması için çalışmalar başlattı.

Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi kasabada başlattığı yatırım atağı nedeniyle dur durak bilmiyor. Kendisi ile çalışma arası fırsat bulduğumuz Başkan İpekçi, yatırımları satır başları ile KUMSAATİ’ne paylaştı:

HER BİREYİN BİR AĞACI OLACAK

3 bin 522 nüfusumuz var kasabamızın. Ben,  yeşili, ağacı, doğayı seven bir kişiyim. Bu nedenle her bireyin bir ağacı olsun istedim ve ağaç dikimine başladık. Kişi sayısı kadar yani 3 bin 522 ağaç dikeceğiz. Kasabamızın muhtelif yerlerinde dikime başladık. Her insan benim için fidandır.

TÜM KURUMLARLA MÜŞTEREK ÇALIŞIYORUZ

Çalışmalarımızı yaparken planlarken ilgili kurumların müdürleri ile bizzat görüşme yapıyorum. Başka Sayın Valimiz Ömer Seymenoğlu, AK Parti İl Başkanımız Osman Zabun, Milletvekillerimiz Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel ve Mehmet Uğur Gökgöz olmak üzere Özel İdare Genel Sekreterimiz Mahmut Zadeoğlu, DSİ, Tarım, TEDAŞ, Orman Bölge, Gençlik Spor Müdürleri ve daha sayamadığım diğer kurumların müdürlerine desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Isparta Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’e de ayrıca teşekkür etmek isterim. Tüm hizmetlerde yanımızda ve bize destek veriyor.

BİRİNCİ HAYALİM DOĞALGAZDI

Seçimlerin ardından sayın vekillerimiz Bilgiç, Özel ve Gökgöz ziyaretlerinde bana sormuşlardı, ‘ne istiyorsun?’ diye. Benim en büyük isteğim doğalgaz olmuştu. İkincisi Gölet oldu. İnşallah gölet de yapılacak şu anda ihale aşamasında. Etüt çalışması tamamen bitti, ihale aşamasına girdi, 2020 yılı çalışma programına aldırıyoruz inşallah. O gölet de bittiği an Sav, daha güzel olacak inşallah.

Doğalgaz ve su işimiz başladı. 57 km su şebekesi yenilenecek. İnşallah su daha hijyenik olacak, 30 yıl önce yapılan borular artık arıza vermeye başlamıştı. Bu arada kanalizasyon işine de gireceğiz. Bu hat aşağı yukarı 25 km. Su hattı ve doğalgaz hatlarında çalışmalar bitmek üzere. Bu yıl 13 bin 500 m2’si programa alındı ve bitmek üzere, daha sonra bunu 25 km’ye tamamlayacağız inşallah. Doğalgaz hat döşeme işine 1 ay önce başladık, 2019 yılı sonuna doğru tamamen doğalgaza kavuşacağız. Şimdiye kadar ara sokakların tamamı bitti, ana caddelerde kısa sürede tamamlanacak.

Atletizm pistinin olduğu yerde Hazine’nin yerleri var. Oradan 8-10 firma yer almış. Ayrıca mobilya mağazası gelecek. Tüm yatırımcılara kolaylık sağlayacağız. Fabrikaların, mağazaların su ve doğalgazını götüreceğiz. İnşallah Sav bir cazibe merkezi olacak.

KÖTÜ KOKU GİDECEK

Isparta Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’le müşterek çalışma yürütüyoruz. Tabakhaneden kaynaklı kötü kokuyu ortadan kaldırmak için çalışma başlattık. Bizim iş makinamızla beraber çalışılıyor. Eskiden 8 tane büz konuyordu şimdi bu sayıyı 13’e çıkardık. Çok hızlı çalışılıyor. Tüm makinalarımız başkanımızın emrinde, sağ olsun O da bize katkı sağlıyor. Biz artık kardeş belediyeyiz. Kasabamızda çöp temizleme, asfaltlama gibi hizmetlerde belediyenin araçlarından biz de faydalanıyoruz.

ARAÇ PARKURUNU ZENGİNLEŞTİRDİK

2 traktör,1 tane greyder, 1 tane süpürge aracı, 1 tane traktör römorku, 1 tane ilaçlama aracı aldık. Kasabamız daha güzel olacak inşallah, yemyeşil bir yaşam alanı yapacağız burayı. Ben çocuk parklarını çok önemsiyorum. Güzel oyuncaklar aldık, onları kuruyoruz müsait yerlere.

MİLLET PARKI

Sav’da 3 tane yer tespit ettik. Sav Belediyemizin 5 bin 500 m yeri var, bir de Kilise Başı dediğimiz alan var, (Eski Başkan Avşar kardeşimizin yaptığı güzel bir park var orada, sağ olsun çok güzel olmuş), onun yan tarafı var Milli Emlak üzerinde, ayrıca yapılaşmaya izin verilmeyen bir alan var ama biz belediye olarak Müze’yle görüşüp bu soru da çözeceğimize inanıyorum. Bu alanlar için çalışma yapılması talimatı verdim, inşallah çözüm bulacağız. Çevre Şehircilik nereyi uygun görürse Millet Parkı’nı yapacağız. Bu alanda vatandaşların gelip gönüllerince vakit geçirebilecekleri yerler olacak. Havuzlar, salıncaklar vs olacak. Kasaba halkı bunu hak ediyor. 5 yılı en iyi şekilde, en iyi hizmetlerle geçirmeyi planlıyoruz.

ALLAH VERGİSİ SUYUMUZ VAR

Çok şükür Rabbim öyle güzel su verdiki bu yıl. 5 arık salma suyumuz var. Gelenlere şunu söylüyorum, suyu için, doldurun gidin ama 60-70 damacana su doldurmak için gelenler oluyor. Hortum takıyor, bu etik olmuyor. Ben hiçbir çeşmeyi kısmadım, Rabbim vermiş, kullanılsın ama hak gözetilsin. Su fabrikamızda bu su değerlendiriliyor, çok güzel bir hizmet. Davraz Su’yu çok önemsiyorum, saniyede 1 lt su alma hakları var, bu hakkı 600-700’lerde kullanıyorlar. Davraz Su, marka oldu şu an. Yönetime çok teşekkür ediyorum. Tesisler bizim, işletmesini Işık Gıda yapıyor. Çok çalışkanlar, Burdur, Antalya, Kemer, Konya, Afyon hatta İstanbul’a su gidiyor.

SPORA BÜYÜK DESTEK

Ispartaspor bizim için önemli. Araç desteği sağlıyoruz, imkanlar ölçüsünde desteğimiz sürecek. Ben Ispartaspor’u çok seviyorum. Savspor’u da çok seviyorum. İkisini beraber götüreceğiz inşallah, Savspor’u güzel yerlere getireceğiz. Daha önceki dönemlerde Savspor’u bal liginde oynatmıştık, yine oynatacağız inşallah. Burada Gençlik Spor Müdürümüz Murat Gevrek’i anlamadan geçemeyeceğim. Çok değerli ve çalışkan bir insan. Bize sağ olsun atletizm pistinin kapılarını açtı. Okula bir masa tenisi istedim hemen gönderdi. 80 civarında çocuğumuza halı sahada çalışma imkanı sağlandı. Antrenör gönderdi daha sistemli çalışma yapma imkanı sağladı. Bu durumdan gurur duyuyorum. Sav İlkokulu ve Ortaokulu’na mini futbol sahası yapacağız. Bu sözümü de inşallah önümüzdeki yıl yerine getireceğim. Şu ana kadar verdiğim sözlerin 8-10’unu yerine getirdim.

EVLENEN ÇİFTLERE HEDİYELERİ VAR

Örneğin yeni evlenen çiftlere hediyeler veriyoruz. İçinde 2 kişilik kahve takımı, Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim var. Yeni doğan çocuklarımıza 1 gr altın ve battaniye dağıtmaya başladık. Bugüne kadar 13 bebeğe bu hediyeleri ulaştırdık. Çocuklara dağıtmak üzere 200 top, 100 bebek, 100 oyuncak araba aldım, onları dağıtıyorum. Çocukları sevindirmenin ayrı bir mutluluğu var. Bu sosyal belediyeciliğin bir parçası bana göre.

TAZİYE ÇADIRI KURULACAK

Yeni bir projeyi daha hayata geçireceğiz. Taziye Çadırı, vefat eden vatandaşlarımızın ailesine hizmet verecek bu çadırı yaptırdım. 20-30 masa, sandalye ve çay seti hizmetimiz olacak. Acısı olan ailelere bir nebze de olsa destek olmak istiyoruz.

ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM

Park ve bahçelere çok önem veriyorum. Düzenlemeler yapıyoruz, yeni alanlar oluşturuyoruz. Ama bir ricam var; çekirdek ya da kabuklu yiyecek yiyip olduğu yere bırakıyorlar. Ben istiyorum ki 5-10 m. İlerisinde çöp bidonlarımız var, oraya atsınlar. Nasıl görmek istiyorsanız öyle bırakın diyorum. Çevre temizliği çok önemli. Ben 24 saat görevdeyim, gece bile bu alanları geziyorum, varsa sorun hemen çözmeye çalışıyorum. Annem seçimliğim zaman ‘Bu kasabaya hayrat ol’ demişti, onu yapmaya gayret ediyorum. Ben hizmetkar olmaya geldim, 5 yılımı sonuna kadar hizmetle geçirmeye kararlıyım.

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER