Elleriniz Toprağa Değsin

Kadın Girişimci Ayşe Aras, Antalya’da peyzaj mimarlarından gördüğü sukulent/ terrarium ile hobi faaliyetleri ile rahatlamak isteyenlere work shoplar düzenliyor, kendi mini bahçelerini oluşturmalarını sağlıyor.

Work Shop, atölye etkinlikleri… Son günlerde sık sık duyduğumuz bu kelimeler artan stresli yaşamın ve biriken sorunları unutmanın en güzel yolları. El sanatlarına dayalı tüm ürünlerde hobi amaçlı atölye faaliyetleri, work shop etkinliklerini görmek mümkün.

 

Kadın Girişimci Ayşe Aras da kakdüsgillerden olan Sukulent çiçeği ile terrarium ile insanların ellerinin toprağa değmesini, psikolojik olarak rahatlamasına imkan sunuyor. Terra Garden adı altında mütavazi bir atölyeye sahip olan Ayşe Aras, az su istemesi ile bilinen Sukulent cinsi çiçekleri kullanarak insanlara kendi mini bahçesini oluşturma fırsatı sunuyor, kişiye özgü ürünler geliştirilmesini sağlıyor.

 

Antalya’da peyzaj mimarlarından eğitim gördükten sonra evliliği dolayısıyla Isparta’ya yerleşen Ayre Aras, 1.5 yıldır hobi amaçlı olarak atölye işletiyor. Evinin bahçesinde serada sukulent üretimi gerçekleştirip, birçok kişiye terrarium eğitimi veren Ayşe Aras, Gülistan Mahallesi’ndeki atölyesinde work shoplar düzenliyor, okul ve kreşlerde çocuklara hobi eğitimleri veriyor.

 

Sukulent terrariumun herkes tarafından yapılması gereken bir hobi olduğunu belirten Kadın Girişimci Ayşe Aras, “insanların eli toprağa değiyor. Toprakla meşgül olmak çok farklı bir şey. Enerjini alıyor. Herşeyi unutuyorsun. Bütün sorunları unutuyor, toprağa ve çiçeğe odaklanıyorsun.Yapmadan bilinmez” diye konuştu.

Ayşe Aras iletişim

0532 579 46 42

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER