Eğitim Günlüğü

Isparta’nın yeni yaşam merkezi Çünür Yenişehir’de geçen yıl yeni binasına taşınan Şehit Ömer Sarı Ortaokulu eğitim alanında başarı çıtasını zirveye taşıyarak adından söz ettirmeyi başardı. Bu yıl yapılan Liselere Giriş Sınavı (LGS)’nda birçok özel okulu bile geride bırakarak 100 tam puan alan öğrencisi Yağmur Kavas ile Türkiye birincisini çıkaran okul, Isparta’da eğitimin parlayan yıldızı oldu.

BAŞARI TESADÜF DEĞİL

Okul Müdürü Hasan Cömert, haklı olarak övündükleri bu başarının tesadüfi olmadığını belirterek, “Okulumuz gerek fizik yapısıyla gerekse eğitim kadrosu ile başarıyı gerçekten hak ediyor. Dersliklerimiz standartlara uygun, Fen laboratuarımız, kütüphanemiz, spor alanlarımız, futbol, voleybol, basketbol oynamaya elverişli geniş bir bahçemiz var. Her branşta öğretmenimiz var ve çocuklarımız uzman bir kadrodan eğitim alıyor” sözlerine yer verdi.

72 ÖĞRENCİDEN 20’Sİ FEN ve SOSYAL BİLİMLERE YERLEŞTİ

2018-2019 eğitim öğretim yılında yapılan LGS’ye okuldan 72 öğrenci katıldı. Bu öğrencilerden 20’si Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi’ne girmeye hak kazanarak okulun başarısında pay sahibi oldu. Türkiye 1.si olan Yağmur Kavas ise başka bir ilde öğrenim görmek istemediği için önüne gelen fırsatları teperek Isparta’da TED Kolejine kaydını yaptırdı.

Okulda 1 müdür 1 müdür yardımcısı 30 öğretmen 1 memur ve 2 hizmetli görev yapıyor. Okulun öğrenci sayısı 403’e ulaşmış durumda. Yeni yerleşim alanı olan Çünür’de Isparta’nın başka mahallelerinde olup okulun başarısı nedeniyle buraya kayıt yaptıranların sayısı da bir hayli fazla.

80909.jpg

EĞİTİM KADAR SPORDA DA BAŞARILI

Okulda eğitim seviyesi kadar sportif faaliyetler ve bu alanda alınan başarılarda dikkat çekiyor. Binanın bodrum katında oluşturulan güreş antrenman salonu ile tekvando salonunda isteyen öğrencilere haftasonlarında kurs düzenleniyor. Bu kurslara katılan okulun güreş takımında yer alan 7 sporcu geçtiğimiz günlerde düzenlenen Türkiye Şampiyonasından 1 bronz madalya ile döndü. Tekvando dalında da minikler Türkiye şampiyonasında 1 sporcu 4. Tura yükselerek çeyrek finalde oynamaya hak kazandı. Atletizm dalında ise Yıldız Kızlar Dart il 3.lüğü, Yıldız Kızlar Kros İl 4.lüğü Masa Tenisi Küçük Kızlar İl 3.lüğü dereceleri elde edildi.

18 ŞUBE 1 ÖZEL EĞİTİM SINIFI

Okulda 18 sınıf bulunurken bunlara ek olarak özel eğitim sınıfında engelli öğrencilere özel eğitim veriliyor. 5.sınıflarda 5, 6.sınıflarda 4, 7.sınıflarda 4, 8.sınıflarda 5 şube bulunuyor. Engelli öğrencilere için okulda 2 asansör bulunuyor.

4554-001.jpg

HER NOKTADA EĞİTİMİN İZLERİ VAR

Okula daha ilk girişte merdiven basamaklarında yer alan bilgi notları hemen dikkat çekiyor. Bu bilgi notları binanın tüm merdivenlerinde yer alırken, 15 Temmuz köşesi, Atatürk Köşesi, Duvar gazetesi, Bilim köşesi gibi özel alanlarda öğrencilere eğitim alanında hizmet veriyor.

EĞİTİM KADAR AHLAKİ DEĞERLERE DE AYRI ÖNEM VERİLİYOR

Okul Müdürü Hasan Cömert, okulda akademik eğitimin yanısıra toplumsal değerlere de önem veren bir idareci vasfı ile ön plana çıkıyor. Milli, manevi ve ahlaki değerlere büyük önem verdiklerini vurgulayan Cömert, “Çocuklarımızın topluma örnek birer birey olarak yetişmelerini hedefimize koyduk” sözleri ile kararlılığını ortaya koyuyor.

1212-001.jpg5454-012.jpg65567.jpg

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER