Büyük Hayal Gerçeğe Dönüşüyor…

Büyük Kabaca’nın AK Partili Belediye Başkanı Ali İhsan Temurçin, ‘Tarım Meslek Lisesi’ hedefine ulaştı.

Büyükkabaca Belediye Başkanı Ali İhsan TEMURÇİN´in büyük önem verdiği, uğrunda büyük çaba harcadığı Tarım Meslek Lisesi hayali İl Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde Senirkent İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin TURAÇ´ın girişimleri sonucunda nihayet mutlu sona ulaştı. 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılından itibaren öğrenci alacak olan okul,  Büyükkabaca Kasabası’nda daha önce Anaokulu olarak hizmet veren binada eğitim - öğretime başlayacak.            

Büyükkabaca Belediyesi İle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile başlayan Büyükkabaca Kasabası’na Tarım Meslek Lisesi açma mücadelesi Isparta İl İstihdam Kurulunun almış olduğu karar sonrası Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bu talebi reddetti. Bakanlığın ret yazısı ilçeye ulaştıktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüm Tarım meslek Lisesinin ilçe için ne kadar gerekli olduğu ve uygun görülüp açılması halinde Isparta’ya ve Senirkent’e ne gibi değerler katacağı hakkında ayrıntılı bir rapor hazırladı. Hazırladığı bu raporu İlçe Tarım Müdürlüğü´nden almış olduğu verilerle ve bilgilerle destekleyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bakanlığın rat kararına itiraz etti. Yapılan bu itiraz Milli Eğitim Bakanlığı’nca yerinde bulunarak Büyükkabaca Kasabası’na Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılmasına 10/01/2018 günü onay verildi.

Bakanlığın verdiği bu onayla açılma hakkı elde eden lise, kasabada, özelliklede bu hayalin sahibi ve takipçisi olan belediye başkanı Ali İhsan TEMURÇİN´de büyük bir sevinç oluşturdu. 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılından itibaren öğrenci alacak. Sekiz derslikli bir binada hizmet verecek olan okul, tam kapasiteye ulaştığında 360 öğrenciye hizmet verecek.

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER