Başkanlar Başardı Iş Kasaba Halkında

Şarkikaraağaç’ın Çiçekpınar ve Çarıksaraylar Kasabaları’nda başlatılan TOKİ süreci önemli bir aşamaya getirildi. Çarıksaraylar ve Çiçekpınar Belediye Başkanları üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdi, belediyeye ait arsalar bedelsiz olarak TOKİ Başkanlığı’na devredildi. Şimdi iş kasaba halkında. TOKİ projeleri için yeterli talep olur ve bankada açılan hesaba istenilen teminatlar yatırılırsa 2 kasabada TOKİ konutları için ihale süreci başlatılacak.

 

Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan, uzun süredir TOKİ için çalıştıklarını söyledi. Yapılan çalışmalarda arsa devir sürecinin de tamamlandığını belirten Turhan, “kasaba halkımızın talebi olursa 100 adet TOKİ konutu yapmayı planlıyoruz” dedi.

 

Çiçekpınar Belediye Başkanı  Derviş Açar da TOKİ’ye 74 bin m2 arsa tahsis edildiğini söyledi. Kasabadan 480 başvuru olduğunu belirten Açar, “ilk etapta 100 konut yapmayı planlıyoruz. Talep olursa etap etap gideceğiz” diye konuştu.

 

TOKİ Başkanlığı, Çiçekpınar ve Çarıksaraylar’da bu aşamadan  sonra yeniden bir başvuru ilanına çıkacak. Açılan banka hesabına yüzde 60 oranında teminat yatırımı olursa ihale sürecine geçilecek.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER