Anadolu Lisesi’nden Erasmus Projesi

Isparta Anadolu Lisesi koordinatörü olduğu “Active Citizens in Europe” adlı Erasmus+ projesi kapsamında Danimarka, Romanya, İtalya ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nden gelen 15 öğrenci ve 8 öğretmeni kentte ağırlıyor. 

9-13 Aralık 2019 tarihleri arasında 5 sürecek olan bu programda öğrencilerle çeşitli faaliyetler yürütecek. Projenin temel konusunun aktif vatandaşlık olması yanında dijital ve güvenli internet kullanımı da işlenecek. Bu kapsamda Demokrasi Çalıştayı ve Drama çalışmaları yapılacak.

Ürün olarak da öğrenciler tarafından konu ile ilgili dijital magazin hazırlanacak.

Gelen öğrenciler gönüllü aileler tarafında misafir edilmekte ve bu sayede hem kültürümüz tanıtılmakta, hem de ülkemiz en iyi şekilde temsil edilmeye çalışılmakta. Öğrenciler ve öğretmeler ayrıca yerel yöneticileri de ziyaret edecekler ve vatandaşlık ve demokrasi  ile ilgili görüş alışverişinde bulunacaklar.

      Bu arada Isparta Anadolu Lisesi Müdürü Yavuz Akıncı, Danimarka, Romanya, İtalya ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nden gelen 15 öğrenci ve 8 öğretmeni Isparta’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Isparta’nın ev sahipliğini en iyi şekilde yapacaklarını dile getiren Akıncı, “Gelen öğrenciler gönüllü aileler tarafında misafir edilmekte ve bu sayede hem kültürümüz tanıtılmakta, hem de ülkemiz en iyi şekilde temsil edilmeye çalışılmakta. Ayrıca Isparta’mızın doğal güzelliklerini ” dedi. Levent DOĞAN

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER