“amatör Futbol Evi Istiyoruz”

Isparta Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erhan Oturak, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e amatör spora verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Bu yıl itibariyle Isparta merkezdeki amatör takımlara belediye tarafından malzeme verileceğini bildiren Oturak,  maç sayısını da artıklarına dikkat çekti.

Oturak şunları söyledi:

“Önceliğimiz göreve geldikten sonra maç sayılarını arttırmaktı,  onun için çaba sarf ettik. U liglerini kurmaya sarf ettik. Tüm takımlarımızı U-11, 12-13-14-15-16-17-18-19 kategorilerine katılmalarını sağladık. Buralara yönlendirdik, bundan da büyük bir gelişme sağladık. Önceleri lig olmayan  U liglerinde son zamanlarda maç sayılarımızı her yıl arttırarak devam ettik. Bu yıl itibariyle de 900’un üzerinde maç oynattık. Amacımız u liglerine daha fazla değer vermek. Daha fazla Türk sporuna yardımcı olmak.

Ben öncelikle sayın Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi biz taban birliği olarak ayrı ayrıyız.TÜFAD, IASKF, Futbol İl Temsilciliği ve İl Hakem Kurulu ayrı ayrı yerlerde. Bunların hepsini aynı çatı altına toplamak amacıyla sayın başkanımızda buna sıcak baktı. Bu yüzden ben bütün taban birliklerine adına başkanımıza teşekkür ediyorum.  Bu konuda bize yardımcı olacağına inanıyorum. Mutlaka Isparta’ya bir amatör spor ligi kazandıracağını inanıyorum.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER