Akbay: Organizasyon Süperdi

Türkiye Triatlon Federasyonu, Eğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Belediyesi işbirliği ile bu yıl 17. incisi yapılan Ulusal Eğirdir Triatlon ve Aquatlonu sona erdi. Yarışmada 65-69 yaş kategorisinde Isparta’nın spordaki duayeni Ayhan Akbay birinci oldu. Akbay, kent protokülüne, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’e ve Triatlon Federasyonu Yetkililerine teşekkür etti.

Türkiye Triatlon Federasyonu, Eğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Belediyesi işbirliği ile bu yıl 17. incisi yapılan Ulusal Eğirdir Triatlon ve Aquatlonu sona erdi. Yarışmada 65-69 yaş kategorisinde Isparta’nın spordaki duayeni Ayhan Akbay birinci oldu.

Akbay, ödülünü Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel’den aldı.

Akbay, “Doğduğum,ve yaşamımın 35 yılını dolduran Eğirdir’de,14 Temmuz’da 17 yıldır yapılan olimpik triatlon (1500m yüzme+40 km bisiklet+10km.)Türkiye şampiyonluğu final yarışmasında 65-69 yaş katagorisinde Türkiye Şampiyonu oldum. Benim yaptığım, biraz delilik, biraz da delikanlılık herhalde. Spor triatlonu benim için yaşamımın öz parçası; Hayatımın vazgeçilmezi. Beni bu kadar güçlü kılan canım eşim Nermin hanıma; kızlarım, fundama, fulyama, torunlarım, Bade’me Arhan’ıma siz çok değerli can arkadasımlarıma binlerce teşekkürlerler. 2019 yılında; 4 Türkiye şampiyonluğum oldu. 21 Temmuz’da İstanbul’da 2400 kişinin katılacağı Uluslararası  7 kilometre kıtalararası yüzme yarışına katılacağım. Herşeyimiz spor kadar güzel olsun. Sevgiyle kalın arkadaşlarım. Eğirdir Triatlonununda emeği geçen herkese teşekkürler saygılarımla” açıklamasında bulundu. Levent DOĞAN

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER