AĞRI DAĞINDA GÖLDOKS FLİMASI DALGALANDI

Kadir Aslankoç’tan Ağrı Dağı’nı tırmanış
Türkiye’nin en yüksek volkanik dağı olan 5137 metre yükseklikteki Ağrı Dağına GÖLDOSK (Göller Bölgesi Doğa Sporları ve Hobi Klubü Derneği)  kulübü sporcusu Yönetimi Kurulu Üyesi ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Isparta Temsilcisi Kadir Aslankoç tarafından bir tırmanış gerçekleştirildi. Kulüp fliması Ağrı Dağında dalgalandırıldı. 
GÖLDOSK Yönetiminden  Ağrı Dağına tırmanışla ilgili açıklamalarda bulundu:
“4 mevsim karlarla kaplı olan Ağrı Dağına gerçekleştirilen bu tırmanış dağcılık camiası tarafından son derece önemli adımdır. Faaliyet sebebiyle sporcumuzu tebrik eder, nice zirveler dileriz.
    Dağcılık insanların doğayı yaşamı ve kendilerini tanımak için kendi fiziksel ve psikolojik sınırlarını öğrenmek ve geliştirmek için doğada yükseklere doğru yaptığı yolculukların oluşturduğu bir spor dalıdır. Dağcılık sadece tırmanmaktan oluşmaz. Mücadele risk ve zorlukta içerir. Dağcılık hepsinin ötesinde doğasında iyi bilmek demektir. Karşılaşabilecek zorlukların üstesinden gelebilecek ve beceriye sahip olmayı gerektirir. Ayrıca dağcılık sporu için gereken deneyim kondisyon, bilgilendirme ve uyum gibi özellikleri de kişiye kazandırır. Genç dağcıların yetişmesi ve eğitmi için tüm imkanları geçmiştn beri seferber eden bu tür faaliyetleri gerçekleştirirerek Isparta dağcılık camiasına hizmet etmeye devam edecektir. Bu spora merak duyan herkese GÖLDOSK’la yürümeye ve dağcılık konusunda yeni tecrübeler kazanmak için kulübümüze bekliyoruz.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER