9 Odadan Ortak Açıklama

“Ülkemizin sınır güvenliğini emniyete almak için, Suriye hudutumuzu ve sınırlarımız boyunca uzanan toprakları terör unsurlarından temizleyerek güvenli bir koridor oluşturmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Barış Pınarı Harekâtımız ülkemiz, devletimiz, milletimiz ve çevre ülkeler için hayırlara vesile olsun. 

Terörle mücadele, hepimizin, tüm ülkelerin, tüm insanlığın ortak amacı olmalıdır.

Amaç, bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir. Bizler Mimar ve Mühendis temsilcileri olarak devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz.

Ülkemize yönelen tehditlere, sınırlarımızda himaye ve destek gören terör örgütlerine karşı meşru zeminde başlatılan “Barış Pınarı” harekatını takdir ediyor, “Bu Toprakların İhtiyacı Olan Adalet, Demokrasi ve Barışın” Devletimiz tarafından sağlanacağını, bu bağlamda; Devletimizin Yanında olduğumuzu bildiriyoruz.

Rabbim, Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan şanlı ordumuzun mensubu tüm Mehmetçiklerimizi korusun ve muzaffer eylesin.  Kalbimiz ve dualarımız Mehmetçiklerimizle.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER